У Львівській області немає попиту на екологічно чисту продукцію
У Львівській області лише 2-3 фермерських господарства займаються виготовленням екологічно чистої продукції. В Україні ситуація трохи краща, – є близько сотні господарств, які вирощують рослини без додавання отрутохімікатів. Та наразі навіть ті овочі та фрукти, які вирощені без допомоги хімічних препаратів, не мають міжнародного сертифікату якості і попиту на ринку у них теж немає. Про це сьогодні, 13 липня, йшлось під час прес-конференції «Реалії та перспективи вирощування на Львівщині екологічно чистої продукції» у львівському прес-клубі реформ.
Михайло Юхима вже багато років працює фермерському господарстві Лесі Юхими в с. Скнилів Золочівського району. Фермер розповідає, що лише 2 останніх роки розпочав вирощувати продукти без мінеральних добрив та отрутохімікатів. «Звичайно, таке виробництво призводить до збитків. У минулому році збитки сягали 30%, схожа ситуація очікується і в 2007. Проте, розпочавши виготовляти біологічно чистий продукт, я передусім думаю про дітей та внуків, які їстимуть здорову їжу», – розповідає фермер Михайло Юхима.
Головний агроном фермерського господарства «Костів», що в с. Поляни Золочівського району каже, що виготовлена екологічно чиста продукція йде в загальний котел і немає наразі ні попиту, ні свого місця на ринку.
За словами голови медичної комісії ЛОГО «Зелений світ» Ярослава Коваля, вживання агрохімікатів та забруднених продуктів, впливає як на розум, так і на свідомість людей. «Наразі ні влада, ні люди не реагують на екологію. І в цьому велика проблема, бо найдієвішою є лише екологічна освіта», – зазначив Ярослав Коваль.