Коксохімпідприємства планують в 2008 р. впровадити в Україні нові енергозберігаючі технології
Українські коксохімічні підприємства планують впроваджувати в 2008 р. принципово нові енергозберігаючі вітчизняні технології. Про це сьогодні на міжнародній конференції з питань охорони атмосферного повітря повідомив доктор технічних наук, директор Українського державного науково-дослідного вуглехімічного інституту Євгеній Ковальов. "У найближчій перспективі ми плануємо впроваджувати в Україні принципово нові, енергозберігаючі вітчизняні технології, засновані на вдуванні пиловугільного палива в доменні печі. Впровадження даного технологічного процесу дозволить витрачати всього біля 5млн пиловугільного палива на рік (витрата 150-170 кг вугільного пилу на 1 т чавуну). Це приведе до економії споживання коксу на 4 млн т на рік", - сказав Є.Ковальов. Він уточнив, що в 2008-2009 рр. принципово нові технічні розробки, засновані на наукових відкриттях українських учених, будуть впроваджені у виробництво на Алчевському меткомбінаті, металургійному комбінаті "Запоріжсталь" і Маріупольському меткомбінаті ім. Ілліча.
За словами Є.Ковальова, за 2006 р. коксохімічні підприємства України витратили на екологічні потреби 104,6 млн грн. Він підкреслив, що тільки за минулий рік викиди парникових газів з коксохімічних заводів в атмосферу за рахунок установок нових газоочисних споруд вдалося понизити в порівнянні з 1990 р. на 5 млн т.
Є.Ковальов також повідомив, що передбачуване скорочення виробництва коксу має забезпечити зменшення валового викиду шкідливого пилу українських коксохімічних виробництв в атмосферу до 15 тис. т на рік. Впровадження на більшості коксохімічних заводів новітнього технологічного устаткування очищення коксового газу від сірководню до 0,5 г на куб. м пилу дозволить понизити викиди сірчистого ангідриту більш ніж на 5 тис. т на рік, відзначив Є.Ковальов.