Відбулось розширене засідання колегії Державної екологічної інспекції в Херсонській області
15 листопада 2007 року відбулось розширене засідання колегії Державної екологічної інспекції в Херсонській області “Про підсумки роботи інспекції в області за 9 місяців 2007 року”.
В роботі колегії взяли участь: начальник Державної екологічної інспекції в Херсонській області Павло Кулик, перший заступник начальника Херсонського обласного управління лісового та мисливського господарства Ольга Ложкіна, начальники, заступники структурних підрозділів та представники Державної екологічної інспекції в Херсонській області, Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Херсонській області, Головного управління агропромислового розвитку Херсонської державної адміністрації, Херсонського обласного управління з контролю за використанням та охороною земель, Херсонського обласного виробничого управління меліорації і водного господарства, представники громадських організацій та ЗМІ.
На засіданні колегії були розглянуті результати здійснення державного контролю за додержанням вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища за 9 місяців 2007 року, здійснення державного контролю за дотриманням вимог природоохоронного законодавства в частині охорони та використання земель і лісових ресурсів.
Відкрив колегію начальник Держекоінспекції Кулик П.В., який, підводячи підсумки інспекторської діяльності, відмітив, що аналіз проведеної роботи за 9 місяців поточного року показав зниження результативності здійснення державного контролю через зниження кількості діючих інспекторів. Згідно штатного розпису в Держекоінспекції налічується 55 працівників, з яких державних інспекторів – 44. Але під час здійснення державного контролю в ІІ та ІІІ кварталах 2007 року кількість діючих інспекторів становила 28, в той час як в 2006 році було 66 інспекторів.
За 9 місяців 2007 року Інспекцією здійснено 4578 перевірок додержання вимог природоохоронного законодавства (з судами і автотранспортом) на 1043 об’єктах, з яких 241 перевірено комплексно.
За порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища до адміністративної відповідальності притягнуто 1048 посадових осіб та громадян. Сума накладених на порушників штрафів склала 84,9 тис грн, з яких відшкодовано 59,678 тис гривень.
За збитки, заподіяні навколишньому природному середовищу порушеннями вимог природоохоронного законодавства, пред’явлено 28 позовних заяв та претензій на суму 999,033 тис гривень. Стягнуто 7 позовів на суму 13,767 тис гривень. Винесено 32 рішення про заборону (зупинення) діяльності.