Громадськість Донецька проти забудови головного бульвару міста
У суботу, 8 грудня, на бульварі Пушкіна пройшов «Фестиваль добра й справедливості», за допомогою якого громадськість Донецька виразила сопротив сваволі в сфері забудови центру міста.
Організаторами акції, у якій протягом трьох годин взяли участь понад двісті чоловік, виступила ініціативна група жителів бульвару ім. Пушкіна й Донецька організація мережі «ОПОРА» при активній підтримці ряду громадських організацій міста.
У рамках Програми було проведене спорудження й освячення православного хреста на честь будівництва майбутнього храму; закладка гранітного каменю в підставу Меморіалу безневинно вбитих і замучених жертв Голодомору, сталінських репресій і фашистської окупації; благодійний стіл домашньої випічки й кондитерських виробів; конкурс дитячого малюнка "Бульвар Пушкіна - мій улюблений куточок"; фотовиставка "Вони заважають нам жити"; цивільне віче: "Як нам воскресити місто мільйона троянд".
Завдання заходів - привернути увагу широкої громадськості на зазіхання з боку маловідомого забудовника «ДИСК» на території центрального міського бульвару, а також виразити в різних мирних формах протест даній сваволі. Особливою ізюминкою даної акції стало «застолбление» частини землі цього кварталу під православний Храм і пам'ятні знаки нашим землякам, що загинули від Голодомору, сталінських репресій і фашистської окупації. Це загальна ініціатива жителів найближчих будинків, що відображає інтереси городян усього міста, яка робить неможливим сам процес риття «Диском» котловану під висотні будинки.
Серед виступаючих на «Фестивалі» протестуючих були депутат Верховної Ради Олександр Клименко, правнук Джона Юза Олександр Булгаков, поетеса Клара Накалюжная й багато інших представників міської громадськості. Суть виступів зводилася до того, що бульвар Пушкіна є особою міста, має свою історію й традицію, і необхідність зберегти їх є нашим обов'язком перед предками й дітьми.
Основним приводом для проведення масового протесту є те, що міський виконком на чолі з Олександром Лукьянченко на догоду комерційним інтересам будівельної компанії "ДИСК", дозволив зрубати понад 70 дерев на бульварі Пушкіна під будівництво двох багатоповерхових будинків і автостоянки. Навпроти, жителі цієї частини бульвару неодноразово ставили перед міською владою питання про будівлю тут дитячого майданчика, фонтанів і ослонів, а недавно висунули свої культурні ініціативи про установку тут пам'ятного знака й каплиці на згадку про трагічні події сталінської епохи й фашистської окупації.
«Ми вже припиняли цього року подібні незаконні спроби будівництва в культурній зоні міста, зокрема, відбили спробу захопити територію Планетарію. Тепер Бульвар. Він є однієї з культурних визначних пам'яток міста й практично єдиним місцем у центрі, де донетчани можуть спокійно відпочити на повітрі, погуляти з дітьми. Спроби забудувати паркову зону суперечать Закону України "Про планування й забудову територій", Земельному Кодексу України, Правилам утримування зелених насаджень міст і інших населених пунктів України, та й рішенням самої Донецької міськради, що заборонила будівництво на цьому бульварі. Ми думали, що одноголосне неприйняття жителями бульвару й громадськістю міста варварських планів «ДИСКа» вгамує людей, котрі за ним стоять. Але вони вирішили проігнорувати волю донетчан і рушили далі. Наш «Фестиваль добра й справедливості» став першим у черзі запланованих на найближчий час протестних акцій, але далеко не останнім», - впевнений координатор Донецького відділення ГО «ОПОРА» Костянтин Лавров.
«Ми розповімо про переваги будівництва на бульварі пам'ятників і покажемо недоліки будівельного проекту, що нав'язується, компанією «ДИСК», адже там присутні порушення екологічних, будівельних, архітектурних норм. Також ми розглядаємо питання про проведення круглого столу разом з духівництвом, діячами культури, політиками, що б заручитися більш широкою підтримкою територіальної громади», - підсумував він.