Україна позиватиметься проти Росії
МЗС України вимагатиме від Росії у судовому порядку надати інформацію про вантаж затонулих у Керченській протоці кораблів, якщо російська сторона не зробить цього добровільно.
Про це сьогодні, 4 грудня, під час брифінгу заявив речник міністерства закордонних справ України Андрій Дещиця. За його словами, якщо Росія не надасть інформації щодо вантажу кораблів, які затонули у Керченській протоці під час шторму, Україна вимагатиме цього в судовому порядку.
Проте, як зауваживАндрій Дещиця, Київ сподівається, що вдаватися до міжнародних судів не доведеться і Москва надасть відомості найближчими днями.
Водночас, сьогодні стало відомо, що працівники державної Азово-Чорноморської екологічної інспекції під час проведення моніторингу Керченської протоки виявили забруднення водної поверхні нафтопродуктами (окремі плями та плівка сріблястого кольору) завдовжки до 4 км та шириною до 50 м у районі затоплення носової частини російського танкера «Волгонефть-139».
Разом з тим у прес-службі міністерства охорони навколишнього природного середовища України повідомили, що інспектори склали відповідний акт, відібрали проби морської води та поінформували оперативного-чергового штабу МНС у м. Керчі.
Через складні погодні умови (штормове попередження) у районі затоплення носової частини танкера «Волгонефть-139» підготовчі роботи з відкачування нафтопродуктів, підйому і транспортування цієї частини судна у російський порт не проводяться.
Нагадаємо, унаслідок шторму шторму 11 листопада в Керченській протоці зазнали карху 5 суден, 8 сіли на мілину. Серед затонулих суден російський танкер «Волгонефть-139», який розламався навпіл. Із нього у море вилилися близько 2 тисяч тонн мазуту. Загалом із затонулих російських суден у море вилилось кілька тисяч тонн мазуту та ,за попередніми даними, близько 7 тисяч тонн сірки.
Наслідки аварії російських суховантажів кримські «зелені» називають катастрофічними.
За попередньою оцінкою експертів Єврокомісії, забруднення Чорного та Азовського морів завдаватиме довготривалої шкоди місцевим екосистемам.
Есперти стверджують, що від розливу нафтопродуктів загинуло близько 15-18 тисяч птахів, зокрема близько 12 тисяч качок.
Керченською міжрайонною природоохоронною прокуратурою порушено кримінальну справу за фактом забруднення моря.
кино