Російський мазут не пустив турецьку рибу в Україну
У результаті екологічної катастрофи в Керченській протоці були порушені міграційні шляхи риби. Про це на прес-конференції заявив президент Асоціації з відродження водних живих ресурсів «Аквакультура» Володимир Волков.
«Сіра і мазут закрили шлях в наші моря рибі з Босфору і Середземного моря», - сказав він, уточнивши, що це призвело до посилювання екологічної ситуації в регіоні.
Волков вважає, що Україна має негайно стягнути через суд з Росії грошову компенсацію і почати програму з відновлення природного балансу в акваторії Азовського і Чорного морів.
«Україна повинна подати на Росію позов на 1,5-2 млрд. доларів. І почати програму відновлення», - сказав він.
Волков спрогнозував, що для відновлення промислового лову риби в районі екологічної катастрофи знадобиться не менше п’яти років.
Нагадаємо, 11 листопада внаслідок складних погодних умов у Керченській протоці зазнали аварії 6 російських суден, із них 4 затонули — нафтоналивний танкер (при цьому в море потрапило близько 1200 тонн мазуту) і 3 судна з вантажем сірки, а 2 баржі з мазутом сіли на мілину.
У районі затоплення суден у Керченській протоці зараз заборонений вилов риби і водокористування. Таку заборону винесла Кримська басейнова санітарно-епідеміологічна станція (СЕС).
У свою чергу, МЗС України заявив, що якщо Росія не надасть інформацію щодо вантажу кораблів, які затонули в Керченській протоці під час шторму, Україна вимагатиме цього в судовому порядку.
кино