Повітря в столиці стає чистішим
У третьому кварталі нинішнього року спостерігалося зниження рівня забруднення атмосферного повітря в Києві порівняно з другим кварталом, і ця позитивна тенденція продовжується, повідомили Київському порталу в прес-службі КМДА.
Цьому сприяло, зокрема, доручення Київського міського голови Леоніда Черновецького прискорити й своєчасно завершити роботи з оснащення комунального транспорту міста приладами для зменшення викидів шкідливих речовин у відпрацьованих газах. Як повідомив перший заступник голови КМДА Денис Басс, наразі на маршрутних автобусах встановлено 468 таких приладів.
Нині середньомісячні концентрації пилу в цілому по місту не перевищують рівня встановлених санітарних норм. Винятком можуть бути лише окремі ділянки: біля метро «Святошин», Бессарабської площі та на бул. Лесі Українки. При цьому середньомісячні та максимальні концентрації діоксиду сірки були навіть значно нижчими від санітарних норм.
За словами Басса, згідно з експертним дослідженням та систематичними спостереженнями екологів, санітарні норми в Києві не перевищували також середньомісячні концентрації таких речовин, як сульфати, окис азоту, сірководень, аміак, хлористий водень, фтористий водень, бензапірен, а також важкі метали – залізо, кадмій, свинець, цинк, мідь, нікель, марганець, хром.
У другому півріччі нинішнього року в столиці запрацював автоматизований стаціонарний пост спостереження за станом атмосферного повітря на Харківському житловому масиві. Ввели в експлуатацію також стаціонарні комплекси екологічного контролю за викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря на димових трубах ТЕЦ-5. Інформація з цих пунктів у автоматизованому режимі надходить до інформаційно-аналітичного центру Управління охорони навколишнього природного середовища.
кино