Збиток від Керченської катастрофи оцінили майже в 900 мільйонів доларів
За попередніми даними, розмір збитку від розливу мазуту в результаті катастрофи російського танкера "Волганефть-139" у Керченській протоці становить 898 мільйонів.
Про це в п'ятницю журналістів повідомив в.о. прокурора Криму Олексій Угрюмов на прес-конференції в Сімферополі.
За його словами, ця цифра розрахована арифметичним шляхом на підставі даних, наданих кримській прокуратурі із транспортної новоросійської прокуратури Росії про кількість мазуту, що вилився із двох ємностей танкера "Волганефть-139" у результаті його катастрофи, а також дизпалива і масла. що перебувало на судні.
"Всі ці дані в нас є й, виходячи з тих довідок, які ми одержали від російської сторони по лінії прокуратури, ми звернулися в Азово-Чорноморську екологічну інспекцію, що підрахувала збиток", - відзначив Угрюмов, при цьому додавши: "Я думаю, що навряд чи ця цифра буде підлягати зменшенню".
При цьому, додав він, "інше питання в тім, кому конкретно заподіяний збиток - Росії або Україні". "Це буде вирішувати спільна комісія, що створена. Тому що відповідно до існуючих міжнародних документів, а це, зокрема, Конвенція про захист акваторії Чорного моря й Конвенція, що передбачає порядок відшкодування, якщо збиток наноситься двом сторонам, то винуватець несе солідарну відповідальність у відповідності цивільним і міжнародним законодавством. Тому це питання буде узгоджуватися", - підкреслив Угрюмов.
Він ще раз відзначив, що в цьому випадку українська сторона оперує лише тими даними, які оперативним шляхом отримані із транспортної прокуратури Новоросійська. Разом з тим поки Україна не одержала офіційної відповіді на ноту МЗС України, що була передана в МЗС Росії із проханням передати офіційні дані про те, яка кількість мазуту й інших нафтових матеріалів перебувало на затонулому танкері.
У свою чергу екс-прокурор Криму, народний депутат України Віктор Шемчук нагадав журналістам про те, що Керченська міжрайонна природоохоронна прокуратура порушила кримінальну справу за фактом забруднення моря в результаті катастрофи ч.1 ст. 243 Кримінального кодексу України (забруднення моря). Він також нагадав, що за фактом затоплення в Керченській протоці під час шторму чотирьох суден порушена кримінальна справа за ч. 3 ст. 276 КК України (порушення правил безпеки руху, експлуатації водного транспорту).
Шемчук відзначив, що Україна готовить позови на стягнення матеріального збитку. "Ми готовимо відповідні позови про стягнення матеріального збитку й із судновласників, і зі страхових компаній", - підкреслив він.
За словами Шемчука, ці позови будуть подані відповідно до діючого законодавства. При цьому екс-прокурор Криму додав, що українська сторона буде домагатися, щоб збиток, що буде виплачений, зокрема, був стягнений і в інтересах України.
кино