У наступному році Дніпропетровськ очистять від сміття
І будуть введені нові норми нагромадження побутових відходів городянами.
Вже більше року влада говорить про необхідність введення окремого тарифу на вивіз сміття. Нарешті 28 листопаду на сесії міськради було ухвалене рішення про зміну норм нагромадження сміття дніпропетровцями.
- Вже давно одним з харківських інститутів, залучених нами для цього проекту, були розраховані норми нагромадження побутових відходів - у кубічних метрах на людину за рік,- повідомив голова комісії з питань ЖКГ міськради Сергій Воробйов. - І питання про прийняття цих норм неодноразово піднімалося в міськраді, але тільки позавчора вони були прийняті.
У різних кінцях міста, у різні дні тижня, місяці і роки, у всіх установах, у яких накопичується сміття, робили виміри з метою визначити, скільки відходів виноситься. Після цього інститут порахував скільки сміття ці установи нагромаджують у Дніпропетровську.
- Наше управління перевірило їхні розрахунки й ненабагато знизило норми, розраховані харків'янами, десь на 0,2 кубометри, - підкреслив Сергій Воробйов.
За його словами, ці норми будуть введені в дію з моменту створення окремого тарифу на вивіз сміття й розрахунок буде вестися виходячи з кількості проживаючих у квартирі, а не загальної площі приміщення, як раніше.
- Нові норми нагромадження сміття допоможуть позбавити місто від смітників?
- Завдяки цим нормам мі будемо вивозити сміття не по кількості контейнерів у певних місцях міста, а по територіальному принципі розселення, - пояснює голова комісії з питань ЖКГ міськради.
За словами Сергія Георгійовича, на конкретній території кількість проживаючих будуть множити на існуючі норми нагромадження сміття. Завдяки цим розрахункам можна буде обчислити загальний обсяг сміття на конкретній території й визначити, скільки контейнерів буде вивозитися.
- Після всього цього я думаю, що в нас у місті буде чисто, - запевнив Сергій Воробйов.
За розрахунками, норма нагромадження сміття наступна:
- житель упорядкованого будинку - 281 кг сміття за рік, що становить 2,01 кубометри;
- житель неупорядкованого будинку - 350 кг сміття за рік, або 2,19 кубометри;
- для осіб, що проживають у приватному будинку, - 450 кілограмів відходів за рік, або 2,42 кубометри;
- для лікарень - 1,2 кубометри в рік на одну людину;
- для шкіл - 0,12 кубометра в рік на одну людину;
- для дитячих садків - 0,45 кубометра в рік на одну людину;
- для готелів - 1,39 кубометра в рік на одну людину;
- для продовольчих магазинів - 0,58 кубометра в рік з 1 кв. метра торговельної площі;
- для базарів - 0,128 кубометра в рік з 1 кв. метра торговельної площі.
Залишається сподіватися, що системний підхід і залучення наукових кадрів до вирішення проблеми вивозу сміття в місті допоможуть зробити Дніпропетровськ чистіше.
Полігон у Дніпропетровську будувати ще не починали.
Ще влітку цього року мер Дніпропетровська Іван Куличенко доручив своєму першому заступникові Анатолію Крупському й начальникам трьох профільних управлінь міськради розробити проект будівництва муніципального сміттєвого полігона.
Але через протест органів прокуратури будівництво полігона для утилізації твердих побутових відходів для Дніпропетровська ще не розпочинали.
- Проектно-розрахункова документація на спорудження полігона ще не затверджена, - повідомив мер міста Іван Куличенко, - фахівці працюють над її вдосконаленням.
Міськрада Дніпропетровська звернувся до облради, щоб одержати дозвіл використовувати гроші субвенції обласного бюджету, виділені на полігон і для поліпшення екологічної ситуації в місті.
- До кінця року роботи з коректування проекту будуть закінчені, - заявив Іван Куличенко. - Всі експертизи вже проведені, для того щоб документ був затверджений.
кино