Нам під паркан зливають кислоту і підкидають акумулятори, – керівник львівського підприємства «Левмет»
Мерія сьогодні бачить, що втрачає підтримку львів’ян, вона програє у багатьох питаннях, зокрема, щодо Грибовицького смітєзвалища. Тому чиновники вирішили показати, як вони дбають про людей, – закрити наш завод. Але це проблему не вирішить, оскільки є підприємства, які нелегально переробляють використані акумулятори. Хтось постійно проводить провокації, нам під паркан зливають у рівчаки кислоту та підкидають акумулятори. Про це сьогодні, 29 листопада, під час засідання Львівського прес-клубу реформ «Уведення в експлуатацію підприємства з утилізації акумуляторів «Левмет» і його вплив на екологію регіону» заявив голова правління –директор ЗУАТ «Вторкольормет» Анатолій Гіренко.
За словами директор ТзОВ «Левмет» Ігоря Романчука, Личаківська районна санепідемстанція провела дослідження у 300-метровій санітарній зоні біля підприємства і не виявила там перевищення допустимих норм свинцю. Він також наголосив, що підприємство не порушує екологічних норм з викидів в атмосферу, а тому цілком безпечне. «Вторинний ринок свинцю – це ласий шматок, звичайно, що підприємства Східної України, де проводиться переробка акумуляторів, не хочуть втрачати ринок Західної України. В загалі в нашій державі є 5-6 підприємств, які займаються такою діяльністю», — додав І.Романчук.
За словами А.Гіренка, на реконструкцію підприємства вони витратили близько 20 млн грн. До того ж, уклали договір з ЛМР про сплату інвестиційних внесків, частину з яких уже внесли. Він також додав, що «свої бізнесові інтереси має керівництво парку «Знесіння», яке говорить про недотримання екологічних норм на заводі.
Щодо можливого варіанту перенесення заводу за територію міста, то Анатолій Гіренко заявив: «Я не бачу необхідності перенесення підприємства за територію міста, окрім того це був би дуже коштовний проект».
Довідка
Мешканці району Знесіння та Кривчиць, с. Мурованого, львівські громадські організації та РЛП «Знесіння» вимагають перенести за територію Львова завод з переробки свинцево-кислотних акумуляторів «Левмет», що на вул.Пластовій, який забруднює територію міста шкідливими викидами. Про це вони сьогодні, 22 листопада, заявили під час прес-конференції «Завод з переробки свинцевих акумуляторів – екологічна бомба у Львові».
За словами лікаря-профпатолога Терези Федечко, наслідком діяльності заводу є те, що на сьогодні вміст свинцю в атмосфері поблизу заводу перевищує допустиму норму у 300 разів (нормальним вважається вміст 0,001 г/м3). «Вже сьогодні завод виливає на вулицю сірчану кислоту, а невдовзі випари цієї речовини разом з дощем падатимуть на голови львів’ян. Найнебезпечніше те, що свинець дуже важко виявити, він немає запаху. Накопичуючись в організмі людини він уражає головний мозок, серцево-судинну та нервову систему. Найбільше свинець уражає молодий організм», — наголосила вона.
Як розповів голова ГО «Відродження Знесіння» Богдан Приймич, ТзОВ «Левмет» було створено у 2003 році на базі заводу, який збирав відпрацьовані акумулятори і відправляв їх на переробку у Донецьку область. «Від міської ради вони отримали дозвіл на реорганізацію та реконструкцію старого заводу, а не на нове виробництво. – зазначив Богдан Приймач. – Проте вже 22 жовтня цього року на заводі експериментально запустили піч з переплавки свинцю. Ми вимагаємо, щоб цей завод перенесли в інше місце, безпечне для здоров’я людей». Богдан Приймач розповів, що громадськість звернулася з відповідними заявами до міського голови Львова, голови обласної ради, голови ЛОДА, проте від обласної адміністрації отримало лише «відписку від Федька».
Начальник управління екології та благоустрою ЛМР Орест Прус наголосив, що їх управління провело аналіз викидів в атмосфері поблизу заводу і справді виявило вміст допустимої норми в 2,6 — 2,8 раза. Також він зазначив, що діяльність заводу потрібно призупинити до того часу, поки остаточно не вирішиться проблема із його розміщенням у Львові, а щодо цього потрібно провести громадські слухання.