Екологи кажуть, що "Левмет" має право на існування, якщо матиме усі необхідні дозволи
Екологи кажуть, що ТзОВ "Левмет" має право на існування, за умови отримання підприємством усіх необхідних дозволів. Про це йшлося сьогодні, 29 листопада, під час засідання Львівського прес-клубу реформ "Уведення в експлуатацію підприємства з утилізації акумуляторів "Левмет" і його вплив на екологію регіону".
Заступник начальника управління охорони навколишнього природного середовища та природних ресурсів у Львівській області Віктор Макарчук зазначив, що при дотриманні усіх вимог законодавства та наявності усіх необхідних документів це підприємство може працювати. "ТзОВ має ліцензію від Міністерства охорони навколишнього природного середовища на поводження з небезпечними відходами. За усіма наданими нам ТзОВ "Левмет" документами, висновки екологічної експертизи були позитивними.
Утилізовувати акумулятори треба, вони валяються просто під плотами. У ТзОВ немає акту про прийняття в експлуатацію цього об’єкту, немає дозволу на розміщення цього об’єкту, страховки на випадок техногенної катастрофи, але якщо підприємство матиме ці документи, воно може працювати", - додав В. Макарчук.
Начальник сектору радіаційно-хімічного захисту ГУ МНС України у Львівській області Роман Налисник та директор Регіонального центру поводження з відходами Ірина Гадало зазначили, що за наявності усіх документів, його служба не буде мати зауважень до початку роботи цього підприємства.
Довiдка
У місті Львові на вул. Пластовій, 11а ТзОВ "Левмет" здійснило будівництво та запуск в експлуатацію виробництва з переробки брухту свинцево-кислотних акумуляторів з потужністю, як зазначалося раніше, переробки - 2000 т/рік. ТзОВ "Левмет" не виконало під час проведення пусконалагоджувальних робіт відбір проб з викидів та їх аналіз, не розробило та не затвердило план природоохоронних заходів до 2010 року.
У зв’язку з численними зверненнями та протестами громадських організацій і мешканців міста, враховуючи ефект пролонгованої та накопичувальної дії викидів свинцю і його сполук, що серйозно загрожує здоров’ю львів’ян, 25 жовтня Львівська міська рада звернулася до начальника УСБУ у Львівській області О.Ратієва; головного державного санітарного лікаря Львівської області Р.Павліва; начальника державної екологічної інспекції у Львівській області С.Столярського; начальника ДПІ міста Львова Р. Дидимуса та до львівського природоохоронного прокурора В. Гриневича з вимогою перевірити факт переробки свинцево-кислотних акумуляторів ТзОВ "Левмет".
Головний санітарний лікар міста 12 листопада на підставі лабораторних досліджень тимчасово заборонив функціонування ТзОВ "Левмет", яке запускає виробництво з переробки брухту свинцево-кислотних акумуляторів. 16 листопада, міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на позаплановому засіданні розглядала питання щодо запуску в експлуатацію виробництва з переробки свинцево-кислотних акумуляторів.
Для забезпечення нормальних умов життя мешканців міста комісія вирішила визнати ситуацію такою, що може загрожувати здоров’ю та призвести до утворення зони екологічного лиха.
Начальник управління екології та благоустрою Львівської міської ради Орест Прус раніше повідомляв, що 22 жовтня, надвечір на заводі почалися пусконалагоджувальні роботи - запущено піч із переплавки свинцю. "Наступного дня ми були вже на заводі із лабораторією, - зазначив. - Аналізи різних проб в 2,6 - 2,8 разів перевищують гранично допустимих викидів в повітря. Відповідно до проектної потужності підприємства - 2080 тон на рік, проектом будівництва визначена нормативна санітарно-захисна зона в розмірі 300 м, що не відповідає дійсності, оскільки фактична санітарно-захисна зона при такій потужності - 500 м, куди уже потрапляє парк "Знесіння", багатоповерхова й індивідуальна забудова", - додав він.
кино