НАК "Надра України" уклала угоду з ВАТ «"Укрнафта"
09 липня 2007 року НАК «Надра України», дочірнє підприємство НАК «Надра України» «Полтавнафтогазгеологія» та ВАТ «Укрнафта» уклали угоду про спільну діяльність з геологічного вивчення, в т.ч. дослідно-промислової розробки Сахалінського нафтогазоконденсатного родовища, шляхом внесення відповідних доповнень та змін до раніше укладеного договору між ДП НАК «Надра України» «Полтавнафтогазгеологія» та НГВУ «Охтирканафтогаз» ВАТ «Укрнафта».
В ході тривалих переговорів було досягнуто принципових домовленостей щодо суттєвих умов договірних відносин по спільній діяльності на Сахалінському родовищі, які полягають у вдосконаленні механізму прийняття спільних рішень, прозорості ведення уповноваженим учасником (ВАТ «Укрнафта») спільних справ учасників за договором та можливості впливати на прийняття відповідних рішень через участь у вищому керівному органі спільної діяльності (Комітет з управління СД) на паритетних засадах.
Також, деталізовано механізм та порядок розподілу прибутку, одержаного від ведення спільної діяльності, який враховує інтереси та розміри капіталовкладень кожного з Учасників.
Укладення вказаної угоди значно поліпшить та прискорить закінчення геологічного вивчення Сахалінського родовища, оскільки всі учасники договору є спеціалізованими підприємствами у сфері надрокористування і, безумовно, об'єднання підприємствами виробничого потенціалу, матеріальної бази (інфраструктури) та створеної геологічної інформації надасть змогу забезпечити введення в промислову експлуатацію найбільшого в Україні нафтогазоконденсатного родовища.
Довідка
Геологічне вивчення Сахалінського нафтогазоконденсатного родовища з 1996 року здійснювало ДП «Полтавнафтогазгеологія».
У зв’язку з припиненням державного фінансування, підприємством на умовах договорів про спільну діяльність було залучено до співпраці ряд підприємств, в тому числі ВАТ «Укрнафта», спільна діяльність з якою тривала більше чотирьох років.
Згідно поданих: ДП «Полтавнафтогазгеологія» матеріалів та у зв'язку з необхідністю закінчити роботу по підрахунку та захисту запасів Мінприроди було прийнято рішення про продовження терміну геологічного вивчення Сахалінського родовища на два роки, а в квітні 2004 року спеціальний дозвіл № 1931 на користування Сахалінським нафтогазоконденсатним родовищем було переоформлено на НАК «Надра України».