Поляки знайшли, куди звозити старі акумулятори – до Львова?
Крім того, що на заводі «Левмет» переробляють українські акумулятори, місцеві мешканці бачили на території заводу фури з польським номерами, які привезли акумулятори. Це вже була остання крапля для нас – ми докладемо усіх зусиль, щоб завод у будь-який спосіб перенесли зі Льова, – про це сьогодні, 22 листопада, під час прес-конференції «Завод з переробки свинцевих акумуляторів – екологічна бомба у Львові» розповіла представник громади Кривчиць та Знесіння Наталія Гоца.
За її словами, незважаючи на те, що Львівська міськрада відмовила дирекції заводу «Левмет» у запуску підприємства, завод продовжує працювати в «нічну зміну – від 1 до 4 години».
«Коли ми були у цеху з комісією, яка обстежувала виробництво, то бачили, що люди працюють там без будь-яких засобів індивідуального захисту», — наголосила Н. Гоца.
Довідка
Мешканці району Знесіння та Кривчиць, с. Мурованого, львівські громадські організації та РЛП «Знесіння» вимагають перенести за територію Львова завод з переробки свинцево-кислотних акумуляторів «Левмет», що на вул.Пластовій, який забруднює територію міста шкідливими викидами. Про це вони сьогодні, 22 листопада, заявили під час прес-конференції «Завод з переробки свинцевих акумуляторів – екологічна бомба у Львові».
За словами лікаря-профпатолога Терези Федечко, наслідком діяльності заводу є те, що на сьогодні вміст свинцю в атмосфері поблизу заводу перевищує допустиму норму у 300 разів (нормальним вважається вміст 0,001 г/м3). «Вже сьогодні завод виливає на вулицю сірчану кислоту, а невдовзі випари цієї речовини разом з дощем падатимуть на голови львів’ян. Найнебезпечніше те, що свинець дуже важко виявити, він немає запаху. Накопичуючись в організмі людини він уражає головний мозок, серцево-судинну та нервову систему. Найбільше свинець уражає молодий організм», — наголосила вона.
Як розповів голова ГО «Відродження Знесіння» Богдан Приймич, ТзОВ «Левмет» було створено у 2003 році на базі заводу, який збирав відпрацьовані акумулятори і відправляв їх на переробку у Донецьку область. «Від міської ради вони отримали дозвіл на реорганізацію та реконструкцію старого заводу, а не на нове виробництво. – зазначив Богдан Приймач. – Проте вже 22 жовтня цього року на заводі експериментально запустили піч з переплавки свинцю. Ми вимагаємо, щоб цей завод перенесли в інше місце, безпечне для здоров’я людей». Богдан Приймач розповів, що громадськість звернулася з відповідними заявами до міського голови Львова, голови обласної ради, голови ЛОДА, проте від обласної адміністрації отримало лише «відписку від Федька».
Начальник управління екології та благоустрою ЛМР Орест Прус наголосив, що їх управління провело аналіз викидів в атмосфері поблизу заводу і справді виявило вміст допустимої норми в 2,6 — 2,8 раза. Також він зазначив, що діяльність заводу потрібно призупинити до того часу, поки остаточно не вирішиться проблема із його розміщенням у Львові, а щодо цього потрібно провести громадські слухання.