Міжнародний день Чорного моря – 2007 в Україні. Прес-конференція
Київ, 27 листопада 2007 р.
12.00 в Національному прес-клубі в Києві (вул. Хрещатик, 27а, 2 поверх).
Організатори: Чорноморське відділення Української Екологічної Академія наук,
За підтримки: Проекту відновлення екосистеми Чорного моря (BSERP).
Одинадцята річниця міжнародного Дня Чорного моря (31 жовтня), організованого Комісією Чорного моря в рамках Проекту Відновлення Екосистеми Чорного моря (BSERP) відповідно до Програми Розвитку Організації Об'єднаних Націй (UNDP), відзначається в усіх шости країнах Чорного моря. Тема міжнародного Дня Чорного моря цього року - дельфін.
Шість країн Чорного моря, включаючи Болгарію, Грузію, Румунію, Російську Федерацію, Туреччину й Україну, 21 квітня 1992 р. підписали Конвенцію про захист Чорного моря від забруднення (Бухарестська Конвенція). Україна ратифікувала конвенцію 4 лютого 1994 року. Стратегічний план дій з метою об'єднання зусиль і співробітництва по захисту Чорного моря від забруднення прийнято 31 жовтня 1996 року. Цей день щорічно відзначається країнами Чорного моря як "Міжнародний День Чорного моря".
Учасники прес-конференції:
Костянтин Мовчан, Департамент Чорного та Азовського морів (?) Міністерства охорони навколишнього природного середовища України;
Олег Деркач, Регіональна чорноморська мережа громадських організацій, голова, м. Миколаїв;
Зіновий Петрович, директор регіонального ландшафтного парку «Кінбурська коса», Миколаївська область;
Людмила Савкер, Гідрометеорологічний центр Чорного та Азовського морів, синоптик, м. Одеса;
Олексій Котлубай, зав. відділом ринку транспортних послуг Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України, д.е.н, професор,м. Одеса;
Сергій Хворов, старший науковий співробітник Інституту біології південних морів ім. І.О. Ковалевського, м.Севастополь.
Теми, які будуть освячені на прес-конференції:
Участь України в реалізації Конвенції по захисту Чорного моря від забруднення (К.Мовчан) забезпечуються Загальнодержавною програмою охорони та відтворення довкілля Азовського і Чорного морів. Метою Програми є розроблення та здійснення державної політики, стратегії та плану дій, спрямованих на запобігання зростанню антропогенного тиску на довкілля Азовського і Чорного морів. Ії виконання має здійснювати Мінприроди України. Представник мінприроди надасть поточний звіт про виконання Загальнодержавної Програми.
Кампанія відзначення Дня Чорного моря в Україні. (О. Деркач) Міжнародна спільнота обрала українського «Героя Чорного Моря». Це почесне звання отримав Зіновій Йосипович Петрович, якого було відзначено на щорічній церемонії нагородження 31 жовтня в Стамбулі від імені Президента Чорноморської Комісії. Ця нагорода визначає великий індивідуальний внесок в організацію та здійснення діяльності по захисту Чорного моря в секторах громадської роботи, журналістики, державного управління науки та освіти.
Транспортний ресурс Чорного моря та його значення для української економіки. Як довести, що Україна – велика морська держава? Майбутнє морського транспорту України як транзитної держави. (О.Котлубай).
Здійснення достовірних метеорологічних прогнозів для Азово-Чорноморського басейну та їхня роль для у забезпеченні екологічної, соціально-економічної безпеки та життєдіяльності. (Л. Савкер) Гідрометеорологічний центр Чорного та Азовського морів Державної гідрометеорологічної служби забезпечує прогнозами високої достовірності всі державні служби та сектори економіки. Прогноз небезпечних погодних явищ в акваторії чорного моря надано чітко і в встановлені строки. Чи з унікальним природним явищем ми стикнулися в день Чорноморського шторму, на що чекати нам в майбутньому?
Сучасний стан екосистем Чорного моря. Можливий вплив негативних факторів, криз та катастроф. (С. Хворов) Дельфіни Чорного моря як індикатор екосистеми моря.
На прес-конференції також будуть представлено друковані та відео-матеріали по Чорному морю.
Для контактів:
тел. 8-095-687-43-27, blacksea2007@gmail.com, Анастасія Тарасенко