Очищення узбережжя Керчі ведеться із серйозними недоліками - екологи
Екологи стверджують, що роботи з очищення узбережжя Керчі, де 11 листопада через шторм у море потрапило біля двох тисяч тонн мазуту, ведуться із серйозними недоліками, однак місцева влада не згодна з їхньою оцінкою, а в регіональному штабі з НС ухиляються від коментарів, повідомляє кореспондент „РИА Новости”.
"У результаті моніторингу ситуації, котра склалася на узбережжя Таманського півострова після катастрофи кораблів у Керченській протоці, виявилися серйозні недоліки у веденні операції з ліквідації наслідків екологічної катастрофи", - говориться в повідомленні організації "Екологічної вахти по Північному Кавказу".
Екологи стверджують, що на великих ділянках узбережжя між мисами Панагія й Тузла, у південній частині коси Чушка й між мисами Ахілеон і Пекли "роботи з очищення берега взагалі не ведуться". Крім того, на їхню думку, комісія з ліквідації наслідків шторму не вживає дійових заходів з порятунку масової загибелі від забрудненого мазутом птахів, і "не робить необхідної підтримки зусиллям громадських організацій, спрямованим на порятунок птахів".
Також, за словами екологів, "представники зацікавленої громадськості не допускаються в південну частину коси Чушка, де перебуває велика кількість птахів, що гинуть".
У зв'язку із цим "Екологічна вахта по Північному Кавказу" направила ранком у вівторок офіційний лист у Міжвідомчу комісію з ліквідації наслідків шторму в Керченській протоці. Відповідні листи були відправлені також у штаб з ліквідації наслідків катастрофи, голові комісії з ліквідації наслідків шторму міністрові транспорту РФ Ігорю Левитину й заступникам голів комісій – заступнику голови адміністрації Краснодарського краю Олександрові Іванову й керівникові Росрічмортрансу Олександрові Давиденко. Про це екологічна організація повідомила у вівторок у прес-релізі.
Представник адміністрації Темрюкського району Світлана Зінченко в розмові з кореспондентом РІА Новини спростувала заяву екологів про неуважність до порятунку пернатих.
"Птахів рятують, це я знаю точно", - відзначила вона.
"Учора виходили (на адміністрацію району) представники Всесвітнього фонду дикої природи, і було звернення, котре у середу пройде в усіх (місцевих) ЗМІ, а сьогодні пройде на районному телебаченні, - звернення фонду до жителів району надати посильну допомогу птахам, що потрапили у лихо", - сказала Зінченко.
За її словами, представники фонду просять у жителів "корму, кліток, нейлонові сітки, дрантя. Все необхідне жителі району можуть принести в адміністрацію, де буде організованй збір і відправлення".
Представник штабу з НС полковник Жуковиі сказав кореспондентові „РИА Новости”, котрий пробував одержати офіційні дані щодо робіт з очищення берега, що "на засіданні міжвідомчої комісії ухвалено рішення обмежити передачу інформації".
"Встановлені конкретні посадові особи, яким ми маємо право передати інформацію. Ви в цей список не входите", - сказав він.
На питання, у кого можна одержати дозвіл на одержання інформації співрозмовник агентства послався на губернатора Краснодарського краю.
"Це рішення приймає особисто губернатор, тому що право передачі інформації в нас він залишив за собою й за своїм помічником. Тобто, два чоловіки вам можуть передавати інформацію, і вони вже визначають, кому, і в якому обсязі", - сказав представник регіонального штабу з НС.