Україна захлинеться у смітті, якщо нас не навчать грамотно збирати побутові відходи
У Європі в одному будинку можуть стояти кілька бачків: для скла, пластику, паперу. Це закріплено законодавчо. Сміттєвих полігонів там немає, увесь непотріб переробляють. Це дуже прибутковий бізнес.
З промисловими відходами все ясно: за них відповідають підприємства. 12 мільйонів тонн побутового сміття щорічно - спільний головний біль 30 міністерств і відомств. При нормі 40, в Україні переробляють лише 2,5%. Щоб наблизитися до такої цифри, необхідно запровадити роздільне збирання, а на це треба мати гроші.
Олександр Ігнатенко, начальник відділу комунального обслуговування Міністерства з питань ЖКГ: "Ми порахували: щоб повністю впровадити систему розподільного збирання по всій Україні потрібно 100 млрд. гривень".
Без бізнесу таких грошей держава не знайде, переконують чиновники. Представники інжинірингових компаній запевняють: без чіткого законодавства і преференцій бізнес сміттям займатися не буде.
Сергій Козін, голова правління інжинірингової компанії у сфері побутових відходів: "Только за счет преференций бизнес может прийти и начать что-то зарабатывать. Бизнес сейчас сориентирован на уровне вывоза и переработки".
У вивезенні частка бізнесу – 50%, у переробці і зберіганні – 20, оскільки на цих ділянках роботи гроші отримують одразу. Найменш прибуткова частина – збирання – нині на плечах держави.