У Києві "доживають" рослини, занесені в Червону книгу
За останні 40 років у Києві зникли близько 30 видів рослин (наприклад, 10 видів орхідей, леннея північна, горнянка вергинська). Залишилося не більше двох десятків.
Квіти, які колись заповнювали всі степи навколо столиці, зараз ховаються в глибинках лісопаркових зон. Їх знищують, зриваючи на продаж. Тільки на День закоханих збувають близько 25 мільйонів пролісків. Багато рослин уже не можуть пристосуватися до екології мегаполіса.
Еколог Володимир Борейко назвав нам тільки десять рослин, які занесені в Червону книгу, і дотепер їх можна знайти в граді над Дніпром, чим не можуть похвалитися інші мегаполіси СНД і миру. Інші ми втратили безповоротно. Якщо так справа піде надалі, ми залишимося в оточенні лопухів так бур'яну.
Більшість видів, що залишилися, улаштувалися на півночі й північно-заході міста. Саме в цій частині столиці більше лісопаркових зон. "У Святошинському парку ростуть проліски, конвалії й сон-трава. Зустрічається весняний борицвіт", - розповідає Борейко. Городяни часто зустрічають біля доріг польовий горох і звіробій.
Київські гори знаходятьяся на південній стороні Києва. На них дотепер можна знайти ковилу (ця рослина Гоголь описував у своєму добутку "Тарас Бульба"). Там же - дикі іриси.
У "водяної місцевості" теж залишилися рідкі види. Наприклад, на островах у Київському морі зустрічаються дикі орхідеї, лілії й кубушка.