У Криму немає грошей на утилізацію нафти, зібраної на Тузлі
Віце-прем’єр-міністр Криму Едуард Гривковський заявляє, що в автономії немає коштів на утилізацію нафтопродуктів, які були викинуті водою на побережжі острова Тузла після аварії танкера «Волгонафта-139» (прапор Росії) у Керченській протоці.
Про це Гривковський повідомив у четвер на засіданні постійної комісії Верховної Ради Криму з правових питань, правопорядку і надзвичайних ситуацій, передають «Українські новини».
За його словами, на покупку сорбенту для утилізації нафти, зібраної на Тузлі, необхідно близько 450 тис. гривень.
«Україна не дає грошей, тому що з урядом Росії не вирішене питання, хто фінансуватиме роботи на Тузлі, але острів - український», - повідомив віце-прем’єр.
За його словами, відсутність своєчасної утилізації нафтопродуктів може звести нанівець зусилля рятувальників.
«Зараз мішки із зібраною нафтою продовжують знаходитися на Тузлі, ніхто її на утилізацію забирати не хоче, але пригріє сонце і вона (нафта) заповнить берег і опиниться в морі», - повідомив Гривковський.
За інформацією Головного управління Міністерства з надзвичайних ситуацій і захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи в Криму, на острові Тузла зібрано близько 1 500 мішків з нафтопродуктами в суміші з піском і водоростями загальною масою більше 100 тонн.
Як повідомлялося, МінНС оцінювало кількість мазуту, винесеного на берег острова Тузла після аварії танкера «Волгонафта-139» в 350 тонн.
Берег острова протяжністю близько 6 000 м і в глиб острова до 300 м забруднений нафтопродуктами.
За останніми даними було очищено близько 175 погонних метрів берегової лінії.
Міністерство оборони 14 листопада направило 40 військовослужбовців зведеного загону окремої бригади берегової охорони Військово-морських сил на ліквідацію наслідків аварії на російському танкері «Волгонафта-139» у Керченській протоці в Криму.