На берегах Керченської протоки може утворитися до 10 тис. т мазутової грязі
В результаті аварії танкера "Волгонефть-139" на берегах Керченської протоки може утворитися до 10 тис. т мазутової грязі, повідомив сьогодні журналістам заступник керівника Федеральної служби нагляду у сфері природокористування (Росприроднагляд) Олег Мітволь. Так, за його словами, протяжність смуги забруднення складає в даний час 50 км., уздовж неї мазут змішуватиметься з піском, водоростями, останками загиблих птахів. "Це сміття буде утилізоване на спеціальних полігонах", - сказав О.Мітволь. Він відзначив, що на сьогоднішній день екологічна ситуація в зоні катастрофи залишається складною. Так, відмічається масова загибель птахів, зафіксовані випадки викиду на берег дельфінів і як і раніше зберігається небезпека подальшого попадання мазуту в Азовське і Чорне моря.
Замголови Росприроднадзору нагадав, що вважає найбільш оптимальним способом ліквідації аварії зведення тимчасової греблі між Косою Тузла на Таманському півострові Росії і українським островом Тузла. При цьому він закликав українських колег з розумінням поставитися до цієї ініціативи і не шукати тут політичних підоснов. "Вихід в даній ситуації один - пояснити, що питань "незалежності" під час екологічної катастрофи не існує", - сказав О.Мітволь.
О.Мітволь також відзначив, що до цього часу в ліквідації наслідків катастрофи не почали використовувати сорбенти. За його словами, МНС РФ вже доставило в Краснодарський край необхідну кількість цієї хімічної речовини, проте Мінтранс поки не ухвалив рішення по його використанню.
11 листопада 2007 р. в результаті сильного шторму в Керченській протоці зазнали краху і затонули суховантажне судно "Ковель", танкер "Волгонефть-139", суховантажне судно "Вольногорск", суховантажне судно "Нахічевань", а також інші судна. Спочатку в результаті шторму розламався на дві частини танкер "Волгонефть-139", на борту якого знаходилося більше 4,7 тис. т мазуту, 1,3 тис. т з яких вилилося в море. Потім затонуло суховантажне судно "Вольногорск", на його борту знаходилося більше 2,5 тис. т сірки. Пізніше затонуло суховантажне судно "Нахічевань" з 2 тис. т сірки. Зіткнувшись на "Вольногорск", отримало пробоїну і затонуло суховантажне судно "Ковель", також завантажене сіркою. За попередніми даними, знайдені тіла 4 загиблих моряків, ще четверо до цього часу вважаються зниклими безвісти.