Ліквідація наслідків катастрофи в Чорному морі займе 10 років
Ліквідація наслідків екологічної катастрофи в Керченській протоці між Азовським і Чорним морем триватиме практично 10 років, а для очищення води і узбережжя буде потрібно не менше 4 млрд. російських рублів (близько 63 млн.), пише в своїй редакційній статті польське видання Gazeta Wyborcza.
Саме таку оцінку дали фахівці з міжнародної екологічної групи "Екозахист".
Інші експерти стверджують, що наслідки катастрофи відчуватимуться в прибережній зоні впродовж десятиліть.
За даними українських прикордонних служб, унаслідок шторму в Керченській протоці в неділю постраждали 15 суден, п'ять з яких - чотири російські кораблі і один грузинський - затонули, а ще шість сіли на мілину, зокрема дві російські баржі, кран і три суховантажі: два турецьких і один український.
В цілому, постраждало 85 моряків, з яких 65 удалося врятувати. Тривають пошуки тих 20 осіб, що залишилися - повідомило у вівторок агентство РІА "Новини".
Українські джерела повідомили, що із затонулих кораблів у воду потрапило більше 1 тонни мазуту і майже 4,500 тонн сірки.
Регіональне представництво російського міністерства з надзвичайних ситуацій повідомило, що з танкера "Волга-Нафта", який розколовся надвоє на рейді в російському порту "Кавказ", в Керченську протоку витекло 2,000 тонн мазуту.
В понеділок влада Красноярського краю повідомила, що на узбережжі Чорного моря в районі Керченської протоки масово гине птиця. за їхніми оцінками, загинуло вже 30,000 птахів, а ще стільки ж обліплено мазутом. Також гине риба і планктон.
Інтернет сайт news.ru пише, що оцінці збитку і ліквідації наслідків катастрофи в районі Чорного моря були присвячені переговори прем'єр-міністрів Росії і України, що зустрілися у вівторок.