Шуфрич: головна пляма мазуту пішла на територію Росії
На острів Тузла, зараз, переводиться важка техніка для збору мазуту, якого розлилося близько 350 тонн. Головна мазутна пляма пішла на територію Росії.
Про це заявив голова Міністерства з питань надзвичайних ситуацій Нестор Шуфрич після завершення засідання Кабінету міністрів 14 листопада.
Голова МНС України виразив надію, що російська сторона також зможе швидко подолати наслідки катастрофи.
- Розлив мазуту може загрожувати існуванню дельфінів і популяції рідкісних птахів.
"За попередніми даними, трюми не розкрилися, тому розливу отруйної речовини (сірки - прим. ред.) не відбулося", - зазначив Шуфрич. Втім, за його словами, навіть сірка не завдала би шкоди навколишньому середовищу, оскільки експерти стверджують, що речовина не є отруйною.
Шуфрич запевнив, що всіх українських моряків врятовано. Наразі, за словами міністра, триває операція з пошуку моряків з грузинського та російських судів. "В ліквідації задіяно більш ніж 300 людей тільки в пошуковій операції, ми продовжимо її до завтра", - зазначив він.
"Вчора прем`єр-міністр Росії висловив подяку Україні за спасіння російських моряків", - підкреслив Шуфрич.
Міністр нагадав, що задля ліквідації ситуації в Бердянську вже виділено 15 млн гривень. Крім того, на сьогоднішньому засіданні уряд прийняв рішення виділити додатково 5 млн гривень для постраждалих територій.
"Ми плануємо сьогодні до 18 години закінчити відкачку води з підтоплених подвір'їв та будинків", - сказав Шуфрич.
З приводу інформації про бажання російської сторони будувати дамбу до Тузли, Шуфрич запевнив: "Я звернувся до свого колеги міністра Шойгу, він спростував цю інформацію, сказавши, що жодних заяв с приводу будівництва дамби не було і не може бути".
Нагадаємо, вчора керівник прес-служби ГУ МНС Росії по Краснодарському краю Тетяна Кобзаренко повідомила, що в південній частині Керченської протоки, де зазнав аварії танкер з мазутом, виявлена нафтова пляма протяжністю в два кілометри. Вона рухалося у бік Азовського моря, і, щоб не пропустити її, російські фахівці, за її словами, збиралися встановити греблю між мисом Тузла на Таманському півострові Росії та українським островом Тузла.
Від могутнього урагану 11 листопада постраждали, за даними МНС, 13 судів. П'ять з них затонули, а вісім - сели на мілину. До моря потрапили близько двох тисяч тонн мазуту і декількох тисяч тонн сірки.
Забруднено вже близько 50 км узбережжя. За повідомленнями російських екологів, вже загинули тридцять тисяч птахів. У регіоні також спостерігається масовий мор риби.
Прем'єр-міністр РФ Віктор Зубков 13 листопада повідомив, що збитки, заподіяні навколишньому середовищу в результаті цієї трагедії, оплачуватимуть судновласники, кораблі яких перебували у момент трагедії в акваторіях Чорного і Азовського морів. 14 листопада за фактом забруднення моря Керченська міжрайонна природоохоронна прокуратура порушила кримінальну справу.
Розлив мазуту може загрожувати існуванню дельфінів і популяції рідкісних птахів.
Російські екологи упевнені в неефективності тих заходів, які вживаються для порятунку птахів, що постраждали від розливу нафтопродуктів в Керченській протоці.
"Ті роботи, які передбачаються з порятунку тварин, в першу чергу птахів, не витримують жодної критики. Їх передбачається збирати, везти до Краснодару, там відмивати Це все, звичайно, працювати не буде", - повідомив директор російського відділення Всесвітнього фонду дикої природи Ігор Честін, передає "Інтерфакс".
Честін розповів, що регіональні громадські організації створили в Краснодарі штаб, і зі вчорашнього ранку добровольці працюють на березі і відмивають птахів, яких ще можна врятувати.
Також екологи стурбовані долею дельфінів, які в цю пору року підходять близько до берега.
"Що стосується рідкісних ссавців, то у нас викликають велике побоювання дельфіни. На жаль, сьогодні вранці поступило повідомлення про те, що на пляжі знайшли ще живих дельфінів - білобочок. Дельфіни ще живі, але перебувають у такому стані, що їх не вдасться врятувати", - зазначив Честін.
Захисники природи зафіксували і випадки масової загибелі риби, зокрема, бичка і хамси.
В той же час президент Союзу охорони птахів Росії Віктор Зубакін зазначив, що в районі Керченської протоки мешкає 11 видів птахів, які занесені до Червоної книги, серед них кучерявий пелікан і чорноголовий реготун.