Півроку необхідно для повної ліквідації забруднення у Керченській протоці
Забруднення узбережжя Азовського й Чорного морів нафтопродуктами через розлив мазуту в Керченській протоці буде відчуватися ще довго, вважають учасники конференції присвяченої наслідкам аварії танкера в Керченській протоці, що пройшла у вівторок у „РИА Новости”.
"Значна частина мазуту виявиться на дні, і буде наступними штормами поступово, порціями викидатися на берег", - сказав керівник програми з охорони морських вод Всесвітнього Фонду Дикої Природи в Росії Віталій Спірідонов, відзначивши, що "через штормову погоду здійснення плану по очищенню вод від наслідків розливу в цей час майже неможливе".
"Нафтопродукти залишаються у воді звичайно не більше шести місяців - протягом цього часу вони розчиняються, випаровуються, осідають на дно й так далі", - повідомив у свою чергу провідний науковий співробітник Інституту глобального клімату й екології Росгідромета РАН Олександр Мінін.
Мінін також відзначив, що циклон, що викликав шторм у районі Керченської протоки, проходить у цьому регіоні щорічно, але з кожним роком його шлях проходить усе північніше.
"Те, що на Землі росте частота й сила подібних природних явищ, безумовно, пов'язане із процесом зміни клімату", - сказав експерт.
Раніше організація "Екологічна вахта по Північному Кавказу" заявила, що критичність катастрофічної ситуації збільшується тим, що Керченська протока є водоймою вищої рибогосподарської категорії, де проходить шлях міграцій риб між Азовським і Чорним морями, у тому числі багатьох видів, включених у Червоні книги РФ і Міжнародного союзу охорони природи (МСОП).
кино