Фракції Львівської міськради БЮТ та НСНУ змусять Одуху звітувати щодо Грибовицького сміттєзвалища
«Є галузі, які фінансуються тільки з бюджету Львова: ремонт доріг, медицина. Є й такі стратегічні, де інвестори хотіли б вкладати гроші, та місто не дозволяє. Але проблема зі сміттям має вирішуватись за кошти інвесторів, а не за бюджетні гроші. Тому ми бачимо єдиний вихід – подискутувати про діяльність нашої комісії 15 листопада на сесії ЛМР. Того дня дві найбільші фракції – БЮТ та НСНУ ініціюватимуть звіт голови комісії щодо рекультивації Грибовицького сміттєзвалища Миколи Одухи», – про це сьогодні, 13 листопада, на прес-конференції у Ратуші заявив член комісії з втілення концепції комплексної рекультивації Грибовицького сміттєзвалища, депутат Львівської міської ради з фракції НСНУ Богдан Бедрило.
На думку Богдана Бедрила, проблематика Грибовицького сміттєзвалища – приклад двох паралельних процесів над вирішенням однієї проблеми. «Цей процес з конкурсом наочно демонструє неефективність управління. Ми бачимо не зовсім фахове й добросовісне ставлення виконавчої гілки міської влади до цієї проблеми. Так бути не може, не для того ми створювали комісію, щоб зараз вкладалися гроші з міського бюджету», – заявив він.
За словами Богдана Бедрила, він не задоволений діяльністю виконавчої ланки у владі Львова. «Ми голосували за ухвалу 24 травня про концепцію з комплексної роботи над проблемою львівського сміття і сміттєзвалища і думали, що вона цілком нормальна й готова до прийняття. А нині маємо протест прокурора Львова й проблеми з Антимонопольним комітетом. Чому ж відповідні служби у міській владі не подбали, щоб такі проблеми не виникали? І як вони могли візувати цей проект ухвали?», – запитав він.
Як розповів член комісії й депутат ЛМР від БЮТу Олександр Вардзаль, фірми, які беруть участь в конкурсі, пропонують інвестиції на суму до 500 мільйонів гривень. «А коли говорити про фінансування з міського бюджету, то на проблемі Грибовицького сміттєзвалища, яка у Львові рівняється з проблематикою водопостачання і теплоенергетики, стають можливі махінації з великими сумами коштів», – зауважив Богдан Бедрило.
Остання зустріч комісії зі своїм головою Миколою Одухою відбулася ще 18 жовтня, після того бачились лише в коридорах міської ради. «18 жовтня ми визначили, що даємо юридичному управлінню 10 днів на вирішення проблеми з Антимонопольним комітетом. Насторожує те, що минає час, а юридичне управління цим не займається», – сказав Олександр Вардзаль.
Зі слів Бедрила стало відомо, що депутати скерували листа на ім’я голови комісії – Миколи Одухи з тим, щоб відновити діяльність комісії. «На жаль, відповіді на листа ми не отримали. А питань виникає багато і їх ми хочемо обговорити на сесії», – додав він.