У Керченській протоці постраждають види риб, занесені в Червону книгу
Екологи побоюються, що через розлив мазуту в Керченській протоці можуть серйозно постраждати види риб, занесених у Червону книгу, говориться в повідомленні організації "Екологічна вахта по Північному Кавказу", що надійшов у „РИА Новости”.
"Критичність катастрофічної ситуації збільшується тим, що постраждав регіон надзвичайно коштовний і уразливий у природному відношенні. Керченська протока є водоймою вищої рибогосподарської категорії, тут проходить шлях міграцій риб між Азовським і Чорним морями, у тому числі багатьох видів, включених у Червоні книги РФ і Міжнародного союзу охорони природи (МСОП)", - говориться в прес-релізі.
"У результаті забруднення моря нафтою рибним ресурсам нанесений колосальний збиток. У забрудненій акваторії живе дельфін-афаліна, котрий охоронюється російською та міжнародною Червоними книгами", - відзначається в повідомленні. Екологи стверджують, що "ні в порту Кавказ, ні в Керченському порту не були організовані ефективні системи ліквідації аварійних розливів нафти".
"Порти не були забезпечені необхідними технічними засобами для збору нафти, що розлилася,", - говорять представники екологічної організації.
Також, на їхню думку, "для транспортування небезпечних вантажів у Керченській протоці використовувалися судна, технічно не придатні до експлуатації в складних штормових умовах, інакше б танкер "Волгонефть-139" не розколовся б надвоє".
За інформацією прес-релізу, сірка, що перебуває на затонулих кораблях, "не перебуває в контейнерах, а лежить насипом у трюмах".
У повідомленні говориться, що в результаті розливу мазуту повністю залита коса Тузла, коса Паця з боку Керченської протоки, узбережжя біля селищ Ілліч і Приазовський. На узбережжі Азовського моря нафта досягла мису Кам'яний. По узбережжю Чорного моря нафта дійшла до бази відпочинку "Смолоскип", розташованої поруч із селищем Хвиля в південній частині Таманського півострова.