Для запобігання катастроф потрібна координація рятувальників РФ і України
Для запобігання й мінімізації наслідків катастроф в акваторії Азовського моря необхідна постійно діюча російсько-українська робоча група, здатна координувати аварійні служби двох держав, вважає керівник відділення Всесвітнього фонду дикої природи (WWF) Росії на Кавказі Олег Царук.
"Повноваження цього органу не повинні обмежуватися тільки усуненням наслідків катастроф, основною його функцією повинно стати запобігання можливих аварій і їхніх наслідків", - цитує прес-служба природоохоронної організації слова Царука.
Шторм у неділю став причиною безпрецедентної надзвичайної події в Азовському й Чорному морях - за даними МНС, за один день затонули чотири судна, ще шість сіли на мілину, одержали пошкодження два танкери, одна баржа перебуває в дрейфі. У результаті аварій кораблів у воду потрапило близько 1,3 тисячі тонн мазуту.
За словами Царука, більших масштабів катастрофи вдалося б уникнути, якби капітани судів одержали категоричну команду вивести судна з отрутним вантажем у безпечні місця.
Екологи впевнені, що наслідки розламу танкера "Волганефть-139" у Керченській протоці особливо небезпечні тому, що в регіоні відсутня налагоджена система ліквідації розливів нафти.
"Тисячі людей хочуть допомогти в ліквідації нафторазливу, однак ніхто з них не навчений цьому, і оперативне навчання, для бажаючих, влада також не готова проводити", - відзначається в повідомленні.
"Ця катастрофа є системною помилкою", - вважає координатор Програми WWF Росії з екологічної політики нафтогазового сектора Олексій Книгарів.
"У зоні Керченської протоки відбувається перевантаження із судів річкового класу на судна морського класу. Більшість річкових судів просто не сконструйовані для таких штормів, а морські не можуть проходити по Дону й Волзі під завантаження через велике осідання", - сказав він.
"WWF сподівається, що катастрофа в Чорному морі приведе до прийняття в Росії закону, що гарантує достатню безпеку нафтових операцій на морях і ріках", - підкреслюється в повідомленні.