У Києві запровадять погодинне відвідування парків
Київський міський голова Леонід Черновецький неодноразово наголошував на необхідності збереження та відновлення зелених зон столиці. На сьогодні, у більшості районів тривають роботи з реконструкції парків.
Так, у Солом'янському районі КП "Київзеленбуд" завершує реконструкцію парків ім. Островського, "Відрадний" та "Орлятко".
У Дніпровському районі столиці триває реконструкція парку Партизанської Слави. Він займає територію у 110 га – це найбільша зелена зона Дніпровського району. В парку вже зведено музей Партизанської Слави та будинок садівника, встановлено 100 опор освітлення; проводяться роботи з будівництва громадських вбиралень. Нажаль, усі намагання міської та районної влади привести парк до ладу повністю нівелюються самими відпочиваючими. Комунальні служби не встигають прибирати за ними сміття і пляшки, відновлювати газони та клумби.
З цих причин, київзеленбудівці нещодавно вийшли з ініціативою запровадити правила відвідування парків. "Ці правила входять у зведені правила благоустрою міста Києва. Вони розроблені відповідно до Законів України "Про охорону навколишнього природного середовища", "про природно-заповідний фонд України", "Про благоустрій населених пунктів". Правилами чітко визначено положення про парки, сквери та буферні парки", – зауважив перший заступник генерального директора "Київзеленбуд" Олег Лукаш.
Зокрема, пропонується з жовтня до квітня дозволити вхід до парків з 8:00 до 22:00, в інший період року – з 7:00 до 24:00. Відповідно до цих правил, у парках забороняється:
спалювати суху рослинність, розпалювати багаття у не відведених для цього місцях; пошкоджувати дерева, кущі, квітники, газони;
засмічувати територію зелених насаджень, водойм, дитячих та спортивних майданчиків побутовим сміттям;
вивозити і звалювати в не відведених для цього місцях відходи, сміття, траву, гілки, деревину, листя;
самовільно встановлювати об'єкти зовнішньої реклами, торговельні лотки, павільйони, кіоски, а також організовувати торгівлю з рук, візків, ящиків, машин;
заїзд на територію парку, паркування, ремонт та миття автомобільного транспорту, крім заїзду транспорту соціального призначення для обслуговування зелених насаджень, інженерних мереж та споруд, паркових атракціонів;
купатись у водоймах у не відведених для цього місцях;
Це, на переконання комунальників, допоможе припинити викрадення декоративних рослин, малих архітектурних форм, а також дозволить комунальним службам в нормальних умовах проводити прибирання зелених зон. Поки ж відповідні правила не затверджені, комунальники звертаються до всіх киян з проханням дбайливо ставитися до місць відпочинку, парків і скверів.