Узбережжя Керченської протоки на 12 км вздовж забруднено нафтою
На узбережжі Керченської протоки після шторму й викликаних ним аварій суден виявлено забруднення нафтопродуктами довжиною 12 кілометрів.
Про це повідомляє РІА «Новости», посилаючись на комісію з попередження й ліквідацію НС і забезпечення пожежної безпеки адміністрації Краснодарського краю.
Шторм у неділю став причиною безпрецедентної надзвичайної ситуації в Азовському й Чорному морях - за даними МНС, за один день затонули чотири судна, ще шість сіли на мілину, отримали пошкодження два танкери, одна баржа перебуває в дрейфі. В результаті корабельних аварій у воду потрапило близько 6,8 тисяч тонн сірки й близько 1,3 тисяч тонн мазуту.
"Візуально спостерігається біля кромки водоростей забруднення чорного кольору з явним запахом нафтопродуктів. Середня ширина забруднення - близько двох метрів, є факти загибелі птахів, які загрузли в нафтопродуктах. Аналогічні викиди нафтопродуктів виявлено на косі Тузла й на косі Чушка. В районі селища Ілліч Темрюкського району виявлено пляму мазуту довжиною 800 і шириною десять метрів", - йдеться в повідомленні комісії.
Довідка
Сірка гранульована
Сірка гранульована - тверда речовина у вигляді однорідних гранул жовто-зеленого кольору розміром від одного до п'яти міліметрів. Використовується для виробництва сірчаної кислоти, сіркоасфальту й мінеральних добрив, застосовується в целюлозно-паперовій і текстильній промисловості. У порівнянні з аналогами має ряд таких переваг як високий ступінь чистоти, відсутність води й сірководню й рівномірний гранулометричний склад.
Гранульована сірка виключає забруднення навколишнього середовища, забезпечує безвідхідне виробництво в процесі її подальшої переробки, безпечна для транспортування. Експерти стверджують, що гранульована сірка в контакт із морською водою не вступає.
Мазут
Мазут - темна густа рідина з різким специфічним запахом, що представляє собою залишок після відгону від нафти бензину, гасу, лігроїну та фракцій дизельного палива. Залежно від хімічного складу й властивостей може використовуватися в якості рідкого котельного палива, для одержання моторного палива (зокрема, дизельного) дистилятних і залишкових мастил, а також виробництва бітумів і коксу.
При попаданні у воду утворить на її поверхні плівку, що викликає, зокрема, порушення кисневого балансу, що, у свою чергу, здатно привести до загибелі риби, водоплавних птахів і інших водних організмів. Крім цього, забруднена мазутом вода стає непридатною для пиття, влучення речовини в агрегати водоочистних і водопровідних споруджень може викликати порушення технологічного процесу й вивести устаткування з ладу.