У Керченську протоку потрапило близько 7 тисяч тонн сірки
Близько 6,8 тисячі тонн сірки потрапило у воду в результаті шторму в Керченській протоці й акваторії Чорного моря, повідомило в понеділок, 12 листопада, управління інформації МНС РФ.
Шторм у неділю став причиною безпрецедентної надзвичайної події в Азовському і Чорному морях - за даними МНС, на 06:00 понеділка, за один день зазнали аврії чотири судна, ще шість сіли на мілину, одержали ушкодження два танкери, одна баржа знаходиться в дрейфі.
"Вилилося близько 1,3 тисячі тонн мазуту, у воду також потрапило близько 6,8 тисячі тонн технічної сірки. Зберігається загроза забруднення берегової лінії української і російської території Керченської протоки", - говориться в прес-релізі.
За даними міністерства, у ході рятувальної операції удалося врятувати 35 членів екіпажів, пошук ще восьми членів суховантажу Нахічевань продовжується.
"Проведення рятувальної операції і моніторингу морського середовища ускладнено несприятливими погодними умовами", - зазначається в повідомленні.
Замглави Росприроднагляду Олег Мітволь назвав серйозною екологічною катастрофою інцидент у Керченській протоці. Для відновлення екологічного стану протоки буде потрібно не один місяць, сказав Мітволь в інтерв'ю телеканалові Вести. При катастрофі танкера Волгонефть-139 у воду, за його даними, вилилось більше 2 тисяч тонн мазуту.
У свою чергу, президент Російського Зеленого Хреста, однієї з провідних екологічних організацій у РФ, академік РАПН Сергій Барановський упевнений, що затонулий вантаж сірки через шторм суховантажу більш шкідливий для екології, ніж навіть розлив нафти. Розлив нафти - це велика проблема, але ще більша проблема - затонулий вантаж сірки, сказав Барановський. За його словами, масштаби можливого екологічного збитку залежать від оперативних дій МНС і рятувальних служб, "але в будь-якому випадку це серйозна екологічна катастрофа".
Як повідомлялося, у лікарнях, станом на ранок понеділка, 12 листопада, знаходиться 27 членів екіпажу суден, які постраждали в керченській катастрофі.
Найсильніший шторм 11 листопада став причиною безпрецедентної надзвичайної події в Азовському і Чорному морях - за один день через шторм в Керченській протоці постраждали відразу 8 суден (з них шість - російських).
За матеріалами РИА Новости