Відбулись консультації України – Європейського союзу з питань змін клімату
6 липня 2007 року у Мінприроди відбувся семінар Україна - Європейський Союз щодо заходів з пом’якшення зміни клімату після 2012 року.
Завданням семінару було інформування українських посадовців та експертів про стратегію Європейського Союзу з питань зміни клімату та енергетики, його позицію щодо кліматичних змін та обговорення підходів Європейського Союзу і України щодо майбутніх заходів з пом’якшення зміни клімату.
В семінарі взяли участь представники Європейської комісії та президентства Європейського Союзу; представники центральних органів виконавчої влади України, які входять до складу Міжвідомчої комісії із забезпечення виконання Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, українські експерти.
Керівник підрозділу "Стратегія щодо клімату, міжнародних переговорів та моніторингу заходів Європейського Союзу" Генерального директорату довкілля Європейської Комісії пан Артур Рунге-Метзге представив позицію ЄС щодо підготовки до переговорів стосовно періоду після першого звітного періоду за Кіотським протоколом (після 2012 р.) і надалі, а співробітник цього ж підрозділу п. Юрген Салай - стратегію Європейського Союзу з питань зміни клімату та енергетики.
Україна представила доповідь з питань підготовки України до переговорного процесу стосовно довготривалих змін клімату та періоду після 2012 року, а також про хід впровадження механізмів Кіотського протоколу.
Учасники семінару виявили великий інтерес до обміну інформацією щодо позицій Європейського Союзу та України стосовно політики та заходів Сторін, спрямованих на пом’якшення зміни клімату.
Того ж дня відбулося засідання Робочої групи Європейський Союз-Україна з питань зміни клімату.
На засіданні Робочої групи представники Європейської комісії поінформували про зміни в нинішній законодавчій базі та політиці ЄС щодо клімату та енергетики (кліматичний/енергетичний блок, огляд Системи торгівлі ПГ, адаптації та інше).
Україна надала інформацію про прогрес впровадження Кіотського протоколу в Україні (огляд національної інвентаризації, реєстр, процедури схвалення проектів спільного впровадження).
Відбувся також обмін думками щодо результатів 26-их сесій допоміжних органів Рамкової конвенції ООН про зміну клімату в Бонні та підготовка до тринадцятої Конференції Сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату та третьої зустрічі Сторін Кіотського протоколу.
Було ухвалено технічне завдання Робочої групи та обговорені наступні її заходи.