Харківські кабани залишилися без улюблених ласощів – жолудів
Неврожай жолудів у Харківській області. Дикі кабани залишилися без улюблених ласощів. Харківські лісництва купують жолуді в сусідніх регіонах.
Лісові комбайни. Місце, де дикий кабан шукав їжу, завжди видно – за борозною або ямою, що він вириває носом. У їжі кабани не примхливі. Із задоволенням їдять і корінь дерев, і овочі, і фрукти, і комах. Навіть гризунами не гидують. Але смачніше жолудів, говорять зоологи, для кабанів немає нічого.
Цією осінню адміністрація харківського зоопарку заявила про чергову осінню акцію: принеси п'ять кілограмів жолудів і овочів для вихованців - одержи квиток у зоопарк. Але до кінця жовтня співробітники зоосаду зрозуміли: кабани залишаться без ласощів - дуби не вродили.
Світлана Разинкова, зав. відділом інформації й PR-Роботи: «Ми звертаємося до жителів нашого міста з от такою пропозицією, щоб вони приносили в зоопарк жолуді, овочі в порядку 5 кілограмів. Ну, цього року - неврожай на жолуді. Тому хрюшки залишилися без жолудів».
Жолуді обсипалися ще в серпні, не встигши дозріти, пояснюють неврожай у харківських лісництвах. Бабаєвському, наприклад, довелося купувати насіння дуба в сусідніх регіонах - Дніпропетровській і Луганській областях - у середньому, за 5 гривень кілограм. Лісництво купило більше півтони. Цього, за словами лісничого Сергія Карпенко, вистачить, щоб засадити площу розміром з 13 футбольних полів.
До неврожаю жолудів лісничі звикли - говорять, дуби приносять плоди тільки раз в 5-7 років.
Сергій Карпенко, лісничий Бабаєвського лісництва: «Ну, так закладено в природі - над цим і наука багато працює, і ніхто до кінця не може дати відповідь, тому що це потаємності й таємниці природи».