На Львівщині розпочинається колективне полювання на копитних тварин
Мисливське господарство, як спеціалізована галузь, забезпечує охорону, відтворення, раціональне використання ресурсів державного мисливського фонду.
Мисливство як вид діяльності спрямоване на раціональне використання ресурсів диких звірів і птахів, що перебувають у стані природної волі, з метою задоволення споживчих і рекреаційних потреб лоюдини.
Державна екологічна інспекція у Львівській області здійснює державний контроль за станом ведення мисливського господарства, дотриманням природоохоронного законодавства під час використання державного мисливського фонду.
Загальна площа мисливських угідь Львівської області становить 1754369 га, мисливські угіддя закріплені за 60-ма користувачами, серед яких Українське товариство мисливців та рибалок, Товариство мисливців та рибалок “Лісівник”, Військове товариство мисливців та рибалок Західного регіону України, Львівська обласна організація ФСТ „Динамо”, Державне мисливське гносподарство „Стир”, лісомисливські господарства та ТзОВ яким, у встановленому Законом України „Про мисливське господарство та полювання” порядку, надано в користування мисливські угіддя.
Користувачі мисливських угідь проводять облік дичини, забезпечують охорону мисливських товарин, проводять підгодівлю тварин в зимовий період, складають плани експлуатації мисливських тварин.
На підставі Наказу Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства №50 від 20 квітня 2007 року „Про проведення полювання на диких парнокопитних та хутрових тварин у мисливському сезоні 2007/2008 років у Львівській області”, погодженого Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища у Львівській області, розпочато сезон полювання на диких парнокопитних та хутрових тварин. Наказом встановлено строк колективного та облавного полювання на диких парнокопитних тварин з 27 жовтня 2007 року до 31 грудня 2007 року.
Днями полювання є субота і неділя.
Полювання на таких парнокопитних тварин проводиться за ліцензіями згідно з затвердженими Міністерства охорони навколишнього природного середовища України лімітами добування (відстрілу, відлову). Полювання дозволяється у складі не більше 20-ти мисливців, включаючи нагоничів.
Рішенням Головного Державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища у Львівській області, в зв’язку з систематичним невиконанням вимог природоохоронного законодавства щодо охорони та ведення мисливського господарства, заборонено використання державного мисливського фонду (полювання) в мисливському господарстві „Верещиця” ВАТ „Львівський облрибкомбінат”, ТзОВ ”Свірж”, а також заборонено використання державного мисливського фонду на території мисливських угідь переданих ДП ”Сколівське ЛГ” в результаті реорганізації ДП „Мисливське господарство „Сколе”, ДП ”Рава- Руське ЛГ” в результаті реорганізації ДП „Мисливське господарство „Яворівське”.
На виконання Плану спільних заходів охорони державного мисливського фонду та рибних ресурсів, боротьби з браконьєрством і контролю за використанням тваринного світу у Львівській області на 2005-2008 роки, за 9 місяців 2007 року проведено 97 рейдів-перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства в мисливських угіддях Львівської області, під час яких складено 51 протокол про порушення правил використання об'єктів тваринного світу. До адміністративної відповідальності (з врахуванням протоколів, складених користувачами угідь та поданих на розгляд та прийняття рішення в держекоінспекцію) притягнуто 61 порушника, на яких накладено штрафів на суму 3241 грн. Для розгляду та прийняття рішення у судові органи скеровано 7 справ на порушників правил полювання та порушників правил утримання диких тварин в неволі, 1 справу на порушника правила полювання, який проводив незаконне полювання в нічний час із застосування мототранспорту та при цьому здійснив відстріл трьох зайців русаків, за що нараховано майнові стягнення за незаконне добування диких тварин на суму 1500 грн.
Виявлено 3 факти утримання диких тварин в неволі без належного на те дозволу. На порушників чинного законодавства складено протоколи про адміністративне правопорушення за ст.88-1 КупАП та скеровано в судові органи для прийняття рішення.
Всього за 9 місяців поточного року нараховано майнові стягнення за незаконне набуття диких тварин на суму 4390 грн.
Наказом Мінприроди України та Держкомлісгоспу України від 18 липня 2007 року №332/262 затверджено „Такси для обчислення розміру відшкодування збитків, завданих унаслідок порушення законодавства в галузі мисливського господарства та полювання (крім видів занесених до Червоної книги України ). Так за незаконне добування або знищення звірів передбачено розмір стягнення за одну особину, а саме: лось-20000 грн.; олень благородний-15000 грн.; олень плямистий, лань, кабан – 10000 грн.; муфлон, козуля-8000 грн.; бобер-2600 грн.; бабак, куниця лісова і кам’яна, норка американська - 1500 грн.; ондатра, нутрія вільна – 1000 грн.; заєць-русак, тхір лісовий, дикий кролик – 500 грн.; білка – 100 грн. За добування або знищення птахів: лебідь шипун і кликун – 1000 грн.; галагаз, гуси, фазан, сіра куріпка, кеклик – 500 грн.; качки, лиски, голуби, кулики, перепілка, інші мисливські птахи – 250 грн.
Якщо мисливець зі зброєю перебуває в мисливських угіддях, то обов’язково повинен мати посвідчення мисливця, контрольну картку обліку добутої дичини, ліцензію на добування копитних тварин, дозвіл на право носіння зброї, при полюванні з собакою – паспорт мисливської собаки з допуском до полювання у 2007 році. Якщо ж хоча б одного з документів нема, то такий мисливець - вже браконьєр. Порушник нестиме адміністративну відповідальність – одержить попередження, або заплатить штраф у розмірі 34-340 грн, за грубе порушення – 340–680 грн, а також заплатить окреме відшкодування за кожного незаконно впольованого звіра згідно вищевказаних такс.
Тваринний світ є одним з компонентів навколишнього природного середовища, національним багатством України, джерелом духовного та естетичного збагачення і виховання людей. Бережливо ставтесь до цього багатства з метою збереження і примноження для прийдешніх поколінь.