Відбулась прес-конференція на тему “Стан атмосферного повітря в Одеській області”
24 жовтня 2007 року відбулась прес-конференція за участю начальника Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Одеській області Примака В.О. на тему “Стан атмосферного повітря в Одеській області”.
Одеська область – це регіон господарського комплексу України, на який покладено транспортно-розподільчі функції. Він характеризується розвиненою промисловістю, інтенсивним сільськогосподарським виробництвом. На його території розміщені підприємства машинобудування і металообробки, хімічної і нафтохімічної, харчової та легкої промисловості, інших галузей. Тільки морських торговельних портів в регіоні 7: Одеса, Южний, Іллічівськ, Білгород-Дністровський, Ізмаїл, Рені, Усть-Дунайськ.
Основними забруднювачами області, по яким здійснюється оцінка забрудненості атмосферного повітря, є стаціонарні та пересувні джерела викидів забруднюючих речовин.
Загальна кількість підприємств, стаціонарних джерел забруднення повітря, складає понад 2000 суб’єктів господарювання на території області, основна кількість яких знаходиться поблизу Одеси.
Негативний вплив на забруднення атмосферного довкілля утворюють підприємства Держхім, Держнафтогаз, Мінпромислової політики, Міненерго.
Однак, на стан атмосферного повітря населених міст області значною мірою впливають викиди пересувних джерел і, особливо, автомобільного транспорту.
З урахуванням вищезазначеного, основними напрямками зниження рівня забруднення навколишнього середовища від роботи транспорту мають бути:
- модернізація й удосконалення вулично-дорожньої мережі, будівництво нових транспортних розв'язок (у тому числі на різних рівнях), створення відособлених магістралей і шляхопроводів для руху пасажирського і вантажного транспорту, організація раціональної схеми маршрутів руху пасажирських і вантажних потоків магістралями міста;
- створення оптимальних систем управління рухом транспорту, розширення автоматизованих систем управління дорожнім рухом з підключенням до системи найважливіших транспортних розв'язок (Середньофонтанської дороги, Люстдорфської дороги, вул. Краснова, вул.Чорноморського козацтва та ін.);
- спорудження підземних і надземних переходів для поділу потоків транспорту і пішоходів.
Пріоритетним напрямком поліпшення екологічної обстановки в області є розвиток мережі міського електротранспорту, а також збільшення рухомого складу трамваїв та тролейбусів, що працюють на маршрутах міста. Крім того, для забезпечення екологічної безпеки необхідне проведення заходів щодо переведення пасажирського автотранспорту на газове паливо, для чого необхідне будівництво мережі газонаповнювальних станцій, які мають розташовуватися поблизу великих пасажироутворюючих точок. При цьому автотранспорт, що використовує газове паливо, в першу чергу, необхідно використовувати в рекреаційній зоні, центральній частині міста і на найбільш екологічно навантажених магістралях.