На одного одесита доводиться вп'ятеро менше зелені, чим рекомендує ВОЗ
За офіційним даними, на кожного одесита доводиться близько 10 кв.м зелених насаджень при 12 нормативних. Багато ж громадських організацій вважають, що ближче до істини цифра 5 або 7 кв. м, а нормою вважають рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров'я, у яких фігурує цифра 50 кв. м.
Депутат В'ячеслав Крук вважає, що поки облисіння міста можна фіксувати тільки візуально: «Була вулиця Мясоєдовська - гарна, зелена, стала лиса й абсолютно сіра, заасфальтована». Про конкретні ж цифри, на його думку, можна буде говорити «тільки після того, як буде створений реєстр зелених насаджень».
У червні поточного року міська влада виділила на створення такого реєстру 450 тис. грн. Презентуючи цю статтю витрат, перший заступник міського голови Анатолій Ворохаєв відзначив, що щорічно в Одесі висаджується більше дерев, чим знищується. «Горзелентрест» називає цифру в 10-12 тис. саджанців у рік, однак підкреслює, що для підтримки балансу потрібно висаджувати у два рази більше дерев, чим спилювати - у наших краях далеко не кожний саджанець доживає до повноліття. Крім того, п. Ворохаєв звернув увагу на те, що дерева висаджують хаотично, без певного плану й найчастіше на міських околицях. Забирають же їх переважно із центра - із благою метою розширити дороги.
«Дороги широкі - це прекрасно, - зізнався В'ячеслав Крук. - Місто повинне розвиватися, але існують тисячі способів, як при цьому зберегти його зелений фонд». Зокрема, фахівці говорять про створення терас і незаслужено забутих методах вертикального озеленення будинків.