Державна екологічна інспекція у Вінницькій області звітує за 9 місяців роботи поточного року
Діяльність Державної екологічної інспекції у Вінницькій області протягом звітного періоду зосереджувалась на виконанні пріоритетних напрямків та завдань, визначених Держекоінспекцією та Мінприроди України.
За звітний період Інспекцією було проведено 1936 перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства на підприємствах області, з них комплексно – 249, в результаті чого було складено 1510 протоколів, до адміністративної відповідальності притягнуто 1488 осіб, 22 протоколи передано у судові органи.
Сума накладених штрафів сягнула 131, 567 тис. грн., за збитки, заподіяні державі в результаті порушення природоохоронного законодавства, пред’явлено 206 претензій та позовів за екологічні збитки на загальну суму 178, 832 тис. грн., сума стягнутих коштів на сьогодні складає 106,160 тис. грн.. До правоохоронних органів передано 13 матеріалів, за якими порушено 8 кримінальних справ.
За 9 місяців роботи Інспекцією було проведено 149 перевірок дотримання водоохоронного законодавства, працівниками відділу інструментально-лабораторного контролю відібрано проби води на 7 скидах. До адміністративної відповідальності притягнуто 109 посадових осіб та громадян на загальну суму 8,300 тис. грн. Серед основних порушень: самовільне водокористування, перевищення встановлених нормативів скиду та порушення правил ведення первинного обліку.
У звітному періоді проведено 637 перевірок дотримання атмосферного законодавства. За фактами виявлених порушень до адміністративної відповідальності притягнуто 321 посадову особу та громадянина на загальну суму 22,865 тис. грн.
За забруднення атмосферного повітря пред’явлено 16 позовів на загальну суму 27,386 тис. грн. Згідно плану спільних перевірок підприємств та організацій на 2007 рік спільно з Державною інспекцією енергозбереження було перевірено роботу котлоагрегатів на 6 підприємствах області. Складено акти перевірок, видано приписи про усунення виявлених порушень. До адміністративної відповідальності притягнуто 4-х посадових осіб.
За фактами здійснення виробничої діяльності без дозволів на викиди забруднюючих речовин від стаціонарних джерел було призупинено діяльність 7-ми підприємств.
Державною екологічною інспекцією у Вінницькій області спільно з УДАІ УМВС України у Вінницькій області з 14.05 по 04.06.2007 року організовано і проведено перший етап операції “Чисте повітря”. В кожному районі були створені оперативні групи, силами яких організовано 18 рейдів з контролю за дотриманням природоохоронного законодавства. Основна увага приділялась перевірці індивідуального та міського громадського автотранспорту.
Під час проведення операції “Чисте повітря” було проведено перевірку суб’єктів підприємницької діяльності, що здійснюють роздрібний продаж нафтопродуктів на 16-ти АЗС області і 1-ій нафтобазі. Більшість автозаправних станцій не проводять перевірку якості палива, а користуються сертифікатами заводу-виробника.
Всього в ході операції перевірено 382 державних та індивідуальних транспортних засоби, виявлено 61 порушення ДСТУ, складено 55 протоколів і винесено постанов на суму 1530 гривень.
За підсумками роботи державного контролю з охорони навколишнього природного середовища за 9 місяців 2007 року держінспекторами проведено 112 перевірок по дотриманню вимог земельного законодавства України. За фактами виявлених порушень 76 посадових осіб та громадян притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу на загальну суму 13,311 тис. грн.
Проведено 3 перевірки цільового використання та стану земельних ділянок в межах дислокації військових частин. Перевірками встановлені типові порушення: забруднення земельних ділянок на майданчиках нафтопродуктів та відсутність дозволів на утворення і розміщення відходів.
За фактом незаконного використання земельної ділянки, призупинено виробничу діяльність 1 підприємства.
При здійсненні державного контролю за використанням надр у звітному періоді в області проведено 168 перевірок, в т.ч. по підземних водах – 98. На 157 посадових осіб та громадян накладено адміністративні стягнення у вигляді штрафу на загальну суму 21,335 тис. грн. За збитки, заподіяні внаслідок порушення природоохоронного законодавства (самовільне водокористування) пред’явлено 4 позови на загальну суму 4,693 тис. грн.
За фактом самовільного видобутку піску без відповідного дозволу (ліцензії) тимчасово заборонено (зупинено) виробничу діяльність 1 підприємства, по 12 підприємствах, що видобувають цегельну сировину, призупинена виробнича діяльність в частині проведення гірничих робіт.
За 9 місяців поточного року проведено також 452 перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства при поводженні з відходами. За фактами виявлених порушень 441 особу притягнуто до адміністративної відповідальності, накладено штрафів на загальну суму 31,875 тис. грн. Основними порушеннями у цій сфері є: відсутність ліміту на утворення та розміщення відходів, порушення правил зберігання, розміщення, складування відходів, порушення правил ведення первинного обліку і засмічення проммайданчиків.
У звітному періоді проведено 205 перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства у галузі контролю за охороною, захистом, використання і відтворенням рослинних ресурсів і лісів. Складено 215 протоколів про адміністративні правопорушення.
Матеріали по 8 випадкам із ознаками кримінального злочину передано у правоохоронні органи області.
Також проведено 97 перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства у галузі контролю за охороною, використанням та відтворенням тваринного світу, за наслідками яких складено 92 протоколи про адміністративні правопорушення.
Низку порушень було виявлено під час відкриття сезону полювання. Серед них: відсутність документів на право полювання та щорічної контрольної картки обліку добутої дичини, здійснення полювання на пернату дичину на відстані ближче ніж 200 метрів від будівель населеного пункту тощо. Рейдовими бригадами було складено 23 протоколи, порушників притягнуто до адміністративної відповідальності.
При здійснені державного контролю за охороною водних живих ресурсів за 9 місяців поточного року Інспекцією проведено 58 перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства. За наслідками перевірок складено 80 протоколів, 67 порушників притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафів на суму 4,658 тис. грн.
Під час проведення операції “Нерест-2007” працівниками інспекції було вилучено 106 сіток, загальною довжиною 5,3 км.
До правоохоронних органів направлено 2 матеріали.
За нанесені природі збитки пред’явлено 23 позови на суму 16,953 грн.
На даний час на території Вінницької області нараховується 342 об’єкти природно-заповідного фонду, з яких 42 – загальнодержавного значення. На всі об’єкти оформлено і погоджено охоронні зобов’язання та положення. Однак правопорушення були виявлені і у цій сфері. Так, в результаті 58 перевірок було складено 19 адмінпротоколів, 11 порушників притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу на суму 1,360 тис. грн., 8 матеріалів направлено на розгляд місцевих судів. До правоохоронних органів направлено 2 матеріали з ознаками кримінального злочину.
За нанесені збитки територіям та об’єктам природно-заповідного фонду пред’явлено 6 позовів на суму 11,086 тис. грн.
Протягом звітного періоду держінспекторами постів екологічного контролю в пунктах пропуску через державний кордон України та в зоні діяльності митниць призначення і відправлення у Вінницькій області перевірено 25323 одиниці транспортних засобів та 1896819,1 т. вантажів, з яких 538481,9 т. – підлягали екологічному контролю і 1358337,2 т. – радіологічному.
В пунктах пропуску через державний кордон України перевірено 136581,6 т. вантажів, з яких 105418,8 т. – підлягали екологічному контролю і 1281162,8 т. – радіологічному.
За 9 місяців 2007 року держінспекторами постів екологічного контролю на кордоні і в зоні діяльності митниць призначення та відправлення у Вінницькій області разом з іншими контролюючими службами складено 17 актів обстеження підконтрольних вантажів і транспортних засобів, зафіксовано 277 випадків порушення вимог природоохоронного законодавства, 7 випадків затримок та повернення підконтрольних вантажів на суміжну територію Молдови.
кино