На Львівщині планують збудувати сміттєспалювальний завод та 6 сортувальних станцій
18 жовтня у Львівській обласній раді презентували програму щодо будівництва комплексу з переробки твердих побутових відходів на Львівщині. Програма передбачає збір та утилізацію відходів з цілої області та міста Львова, окрім двох районів – Турківського та Сколівського.
Участь у цьому проекті беруть кілька фірм: австрійська МUT, яка займається технічною стороною проекту, чеська ЧКД-Прага (виготовлення обладнання і розробка технології) та спільне українсько-чесько-австрійське підприємство "Екосвіт", яке реалізовує цей проект на території Львівщини. Проект розрахований на два етапи. Перший – механічно-біологічна обробка сміття. Механічна обробка полягатиме у сортуванні сміття (папір, скло, пластик, текстиль), яке продаватимуть. Біологічна обробка – виділення компосту, який також реалізовуватимуть на ринку. Решту сміття відвозитимуть на спалювання. "Спалювання – це також тепло, енергія, яка йде на реалізацію", – повідомив під час презентації представник австрійської фірми МUT Стефан Біро.
В області планують збудувати шість сортувальних станцій: дві у Львові, по одній у Красному, Червонограді, Стрию та Яворівському районі. Будівництво заводу зі спалювання відходів триватиме три роки. Завод планують збудувати у Городоцькому районі на території, яка належить Долинянській сільраді, або на території "Львіввугілля" у Червонограді.
В рамках проекту передбачено переробку 350 тисяч тонн сміття на рік (з них 195 – спалюватиметься). Вартість проекту складає 150-160 млн євро. Потреби області становлять 1 млн тонн на рік. Провідний менеджер компанії ЧКД-Прага Зедик Чистомір зазначив, що можна збудувати комплекс, який перероблятиме і 650 тис. тонн сміття, але це суттєво не вплине на вартість проекту (190-200 млн евро) та вартість послуг з утилізації сміття. Представників "Екосвіту" влаштовує існуюча нині вартість за утилізацію – 2 грн за 1 кубічний метр сміття. Витрати планують окупити за 11 років.
Кошти в проект готовий інвестувати Чеський експортно-імпортний банк, інвестиції йтимуть на СП "Екосвіт", які підприємство має віддати за 11 років. СП "Екосвіт" вже підготувало проект з будівництва такого заводу у Луганській області.