Громадський транспорт Києва може перейти на біопаливо
Майже вісімдесят відсотків викидів шкідливих речовин у повітря припадає на автотранспорт. Продукти спалювання бензину і солярки завдають непоправної шкоди столичній екології – не припиняють повторювати науковці, – повідомляє видання „Хрещатик”.
Вчені з Академії наук запропонували столичній владі зробити експеримент. Один з автобусних маршрутів повністю перевести на біологічне або змішане паливо, в основі якого ріпакова олія. Для прикладу можна навести Бразилію, де вже майже половина транспорту працює на спирті, тому що країна добре забезпечена цим ресурсом. Ріпак – це українська культура, яка може дійсно допомогти очистити атмосферу. Ріпакову олію як сировину для виготовлення біопалива вже давно використовують у країнах Європи та США. У нас екологічно чистою рідиною заправляють авто лише одиниці.
Фахівці стверджують, що перейшовши на біопаливо, ми одночасно отримаємо дві великі переваги: зменшимо залежність від постачання нафти та покращимо екологію. За словами експертів, перевести автобуси на біологічне паливо технічно не складно. Вчені пропонують провести дослідження та представити порівняльну таблицю. Вони переконані – результати приємно здивують, рівень забруднення повітря від "чистих" авто буде у кілька десятків разів меншим. Комунальний транспорт столиці має стати прикладом для інших міст.
Столична влада не проти перевести автотранспорт на біопаливо, але зауважує, що для втілення ідеї в життя необхідна потужна підтримка з боку держави. Адже без вирощування сировини, будівництва заводів і заправок реалізувати її не просто.