Влада Львова проігнорувала проблеми зміни клімату
16 жовтня у Львівській міській раді відбувся круглий стіл на тему «Зміна клімату на місцевому рівні: загрози розвитку регіону та необхідні дії місцевої влади». Керівник екологічної громадської організації Служби охорони природи Тимур Бедернічек зазначив, що його прикро вразило ігнорування представниками місцевої влади таких важливих питань.
«Я особисто запросив близько 40 представників місцевої влади, які обіцяли прийти. Зараз мене просто вражає така мала кількість людей, що сидить в залі. Я не розумію, чому люди, які приймають рішення, не проявили свою активність, хоча сьогодні під стінами Ратуші ми зібрали 600 підписів простих людей, які переймаються цими проблемами», – зазначив Тимур Бедернічек.
Зокрема, на круглому столі порушили проблему глобального потепління, парникового ефекту, шкідливих викидів. Тимур Бедернічек запропонував створити робочу групу, яка б зайнялась вирішенням проблемних екологічних питань у регіоні. «До групи мають увійти активні люди, екологи, науковці. Спільними зусиллями вони зможуть розробити проекти, які в майбутньому прийматимуться на законодавчому рівні», – наголосив він.
Гострі екологічні питання Львова – це проблеми з побутовими відходами, із зеленими зонами. Екологи вважають, що Грибовицьке сміттєзвалище теж робить свій внесок в зміни клімату в регіоні. Якщо почати вирішувати ці проблеми зараз, ще є можливість запобігти глобальним змінам на планеті.
За словами Т. Бедернічека, Україна ратифікувала Кіотський Протокол і це дає їй змогу залучати кошти на екологічні потреби. Зокрема, йдеться про те, що цей Протокол дає можливість приватним та державним підприємствам України частково фінансувати проекти з енергозбереження, модернізації комунального сектору.
«Згідно з прогнозами вчених, у людства ще є час, щоб зупинити зміни клімату на планеті, якщо вони почнуть вчасно діяти. Зараз середні температура на Землі змінилась на 0,7 градусів. Не можна допустити, щоб вона збільшилась на 2 градуси, – розповіла член робочої групи неурядових екологічних організацій України з питань зміни клімату Ірина Ставчук. – Глобальне потепління може призвести до незворотних наслідків. На нашій території можуть поширитись невідомі інфекційні захворювання, на планеті зникне до 30% живих організмів, збільшиться кількість стихійних лих».