Природна вакханалія
У жовтні на Південному березі Криму щосили зацвіли рослини. Те, що відбувається в ці жовтневі дні на південному березі Криму, учені називають "природною вакханалією" або "сезонною анархією". Рослини, переплутавши весну, літо й осінь, дружно зацвіли. Улітку, злякавшись тривалої посухи й 40-градусної жари, дерева й квіти просто впали в сплячку, а зараз прокинулися.
Володимир Герасимчук, науковий співробітник Никитського ботанічного саду: "Для них це була змушена сплячка. І вони прокинулися, коли для курортників наступив оксамитовий сезон. А для рослин наступила весна".
Така осіння весна вразила навіть фахівців. Посипані ягодами чагарники, як і повинно бути восени, а поруч - запашні гілки тільки що розквітлого бузку. Традиційні виставки квітів у Криму зазвичай ідуть одна за другою. Але цього року графік зовсім збився.
"Рожевий бал" проводиться влітку, але й сьогодні королева квітів і не думає засипати. Фестиваль "Кан" - не плутати з Канським фестивалем - повинен уже давно завершитися. Але рослини продовжують цвісти, і тому фестиваль буде поєднано з "Балом хризантем". Таке трапляється вперше.
На газонах і клумбах квіти, які ніколи не можна побачити квітучими поруч. Олеандр уже давно повинен спати, марсіанське дерево таким буває тільки у квітні. Красолі прикрашають клумби в літні місяці, а в холодній воді серед зів'ялих листів раптом розпустився лотос.
Фахівці говорять, що такі аномалії можуть призвести й до зміни назви рослин. Багряник звичайний уже цвів у квітні, але зараз раптово прокинувся й знову квітує.
Володимир Герасимчук, науковий співробітник Никитського ботанічного саду: "Якщо він рік у рік хоча б років десять підряд буде цвісти й навесні, і восени, то я думаю, ми із систематиками поговоримо. Вони назвуть його "незвичайним багряником".
Бджоли, джмелі й навіть скорпіони також поводяться по-весняному бадьоро. Серед весняних квітучих гілок поруч із літнім різнотрав'ям на галявинах й осінніх гронах ягід тільки тис нагадує про швидку зиму. Вигляд у нього вже зовсім новорічний.