Алчевськ невдовзі питиме найчистішу воду на всій Східній Україні
Поблизу міста побудували завод, який перетворює рідину зі звичайного водосховища на воду, чистоті якої позаздрить будь-яке природне джерельце.
Зрештою, кажуть на заводі, джерело води для них не має значення і Ісаківське водосховище було обране тільки через близькість його розташування. В принципі ж, завод може очищувати будь-яку воду: від морської до шахтної. І завжди на виході буде вода, яка не просто відповідатиме існуючому Держстандарту, а й нормам, які лише готуються до запровадження в нашій державі. Більше того, при бажанні кінцеву воду можна довести й до стану дистильованої. Причина такої все переможності криється у використанні доволі відомої технології зворотного осмосу.
В Україні подібним чином воду уже протягом кількох років очищують на підприємствах, що потребують для виробництва воду, чисту від будь-яких домішків: хімічних, пивних та лікеро-горілчаних заводах. Тепер хімічно чистої води потребує і металургія. Зокрема, на перших порах вода із заводу піде прямо на місцевий меткомбінат. А згодом до нових водних стандартів, якщо забажає, може приєднатись і Алчевськ. Причому, кажуть на заводі, коштуватиме це задоволення городянам практично так само, як і сьогодні.
Позитивно на ціні, зокрема, позначається те, що весь процес на заводі повністю автоматизований і людське втручання потрібне лише при початковому налаштуванні. Далі за всім слідкуватиме і все вирішуватиме електроніка, яка таким чином повністю виключає сумнозвісний «людський фактор».
За словами президента Української Водної Асоціації Леоніда Добрянського, будівництво таких заводів має нарешті розв’язати проблему забезпечення Сходу та Півдня нашої держави якісною питною водою. Адже не секрет, що воду ці регіони п’ють з нечисленних місцевих річок чи свердловин, не дуже чистих та й розташованих подекуди за десятки кілометрів від споживачів.
Єдина проблема на цьому шляху, каже Леонід Добрянський — це зношеність міських водних мереж. Адже за кількадесят років експлуатації вони вже настільки «заросли» бактеріями та іржею, що нівелюють будь-яке очищення. А отже, доведеться їх міняти. Втім, це, зрештою, набагато дешевше повномасштабної заміни мережі всього регіону.