Кияни витрачають вдвічі більше води, ніж європейці
Середньодобове споживання води жителем Києва становить 410-450 літрів. Про це 2 жовтня на прес-конференції заявив директор Укрметртестстандарту Михайло Мухарський. "За запасами води, доступним для використання, Україна належить до малозабезпечених країн. У маловодні роки на одну людину доводиться 0,67 тис. кубічних метрів річного стоку. За визначенням європейської економічної комісії ООН, держава, водні ресурси якої не перевищують 1,5 тис. кубічних метрів на одного жителя, вважається водонезабезпеченою", - заявив Мухарський. За його словами, Україна займає передостаннє місце за запасами питної води на душу населення серед країн СНД. Крім того, в Україні діють стандарти якості води 1982 року, в яких враховуються 27 показників, у той час як у ЄС - 66, а у Всесвітній організації охорони здоров'я - 200.
Як відзначає М. Мухарський, перевірити якість води столичному жителеві досить складно, тому що мінімальна вартість такої перевірки становить близько 1 тис. грн. Як відзначив М. Мухарський, централізоване водопостачання для населення України досягло 370 літрів на людину за добу. Це в 2 рази вище, ніж середній рівень водопостачання в розвинених країнах світу (середньодобове споживання води одним жителем Барселони становить 106 літрів, Амстердама - 100, Антверпена - 85).
Використання свіжої води в Україні на одиницю виготовленої продукції значно перевищує аналогічні показники в розвинених країнах Європи: Франції – в 2,5 рази, Німеччини – в 4,3 рази, Великобританії й Швеції в – 4,2 рази.