Мінприроди взяло участь у Міжнародному Дунайському медіа-форумі-2007
21-23 вересня в Одеській області відбувся Міжнародний «Дунайський медіа-форуму - 2007". Форум був присвячений питанням розвитку транспортного комплексу Нижнього Дунаю, екологічній ситуації в регіоні, перспективам україно-румунського співробітництва та можливим спільним проектам двох країн під егідою Євросоюзу. У роботі форуму взяв участь радник Міністра охорони навколишнього природного середовища України з водноресурсних питань Олександр Дезірон. Захід відбувся за ініціативи українських журналістів та за підтримки Мінприроди, Мінтрансу, МЗС, а також державного підприємства «Дельта-лоцман» і громадської організації «Успішна Украйна».
Перед журналістами України, Молдови, Росії, Польщі, Азербайджану і Китаю виступили провідні експерти, вчені, проектанти глибоководного судового ходу «Дунай - Чорне море», представники неурядових організацій з обґрунтованими роз‘ясненнями щодо всіх аспектів реалізації проекту. Учасники форуму були ознайомлені з результатами комплексного моніторингу щодо впливу днопоглиблювальних робіт та проходу суден на природні комплекси. Зазначалось, що висновки моніторингу підтверджують відсутність значного негативного впливу на природні комплекси та відповідність національним та міжнародним нормам, а також прогнозам, викладеним у проектній документації. На високому фаховому рівні були надані відповіді на питання, які стосувалися різних аспектів реалізації проекту «Дунай – Чорне море»: від техніко-технологічних особливостей відновлення ходу до його соціально-економічних та екологічних наслідків.
Учасники медіа-форуму також мали змогу ознайомитись зі всією трасою ГСХ «Дунай - Чорне море» від морського підхідного каналу в баровій частині гирла Бистре до Ізмаїла, відвідати Центр регулювання руху судів державного підприємства «Дельта-лоцман» та побувати в Румунії на головній судноплавній трасі країни - Сулинському каналі.
Підсумком роботи форуму стало ухвалення Резолюції та Звернення. У цих підсумкових документах йшлося про те, що Україна не порушує жодних міжнародних конвенцій під час реалізації проекту відновлення ГСХ «Дунай – Чорне море», а інформація щодо негативного трансграничного впливу від будівництва каналу, розповсюджена в деяких ЗМІ, не має під собою обґрунтованих підстав. Також Міжнародний медіа-форум звернувся до урядів Придунайських країн із закликом об‘єднати зусилля у природоохоронному співробітництві, а також у питаннях об‘єктивного інформування населення щодо реалізації транспортних проектів у дельті Дунаю.
Проведення форму - це ще один крок, зроблений Україною щодо відкритості у питаннях реалізації проекту „Дунай-Чорне море". Він відбувся на демократичних засадах публічних дій, включаючи залучення громадськості та ЗМІ до обговорення проекту. Таким чином, Україна продовжує повністю виконувати процедуру заходів на підставі положень міжнародних конвенцій, в тому числі Конвенції про оцінку впливу на навколишнє природне середовище в транскордонному контексті, інформуючи Румунію та міжнародні організації щодо відновлення каналу «Дунай-Чорне море». Раніше за ініціативою України неодноразово було проведено ряд громадських слухань за проектом відновлення ГСХ на українській ділянці дельти.
Мінприроди неодноразово наголошувало, що Уряд України готовий і надалі відкрито та на демократичних засадах спілкуватись з громадськістю щодо реалізації проекту „Дунай-Чорне море".