Держекоінспекція у Львівській області покарала за забруднення довкілля 1169 осіб
З 14 травня до 4 червня в Львівській області відбувався перший етап щорічної операції «Чисте повітря». Головне завдання операції – зниження забруднення атмосферного повітря шкідливими викидами автотранспортних засобів. Для проведення перевірок створили 22 контрольні групи, до яких входило 49 представників держекоінспекції та державтоінспекції, обстежили 14334 одиниці автотранспорту, з яких 1265 автотранспортних засобів не відповідали вимогам чинних стандартів, – про це сьогодні, 5 липня, повідомила прес-служба Державної екологічної інспекції у Львівській області із посиланням на слова начальника Держекоінспекції в Львівській області Степана Столярського.
Як йдеться у повідомленні, за порушення вимог природоохоронного законодавства до адмінвідповідальності притягнуто 1169 посадових осіб та громадян на суму 31 443 грн., з яких 51 посадових осіб – за випуск на лінію автотранспорту з вмістом забруднюючих речовин, що не відповідали встановленим нормативам (ст. 80 КУпАП), 1118 громадян за експлуатацію автотранспортних засобів, у яких вміст забруднюючих речовин в відпрацьованих газах не відповідав вимогам діючих стандартів (ст. 81 КУпАП).
Як повідомила прес-служба, захід проводили згідно із затвердженим планом-графіком спеціалістами Держекоінспекції в Львівській області спільно з представниками ДАІ, відповідно до положень «Про порядок проведення операції «Чисте повітря», методичних рекомендацій з проведення державного контролю за охороною навколишнього природного середовища у автотранспортних підприємствах. Перевірки провели у районних центрах Львівщини, у Львові та пунктах пропуску через державний кордон «Краківець», «Рава-Руська», «Смільниця», «Шегині». Також здійснювали контроль за викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря автомобільним транспортом, виконанням підприємствами та організаціями заходів зі зменшення викидів в атмосферу, організацією природоохоронних робіт. На сьогодні зменшити забруднення довкілля викидами транспортних засобів можливо лише за умови створення мережі постійних контрольно-регулювальних постів на автошляхах, де проводилися контрольні заміри і регулювання паливної апаратури. Також необхідно розробити єдиний зразок талону токсичності в Україні та надати йому статусу обов'язкового. Видавати талон токсичності щоквартально на зразок талону про проходження технічного огляду.