Державна екологічна інспекція посилює боротьбу із браконьєрами
Рибні запаси Азовського моря останнім часом зменшуються. Деякі види риб - осетрові, камбала калкан, судак - практично зникли з Азовського моря, їх запаси в критичному стані. Відбувається це через те, що, починаючи з 90-х років, вівся нераціональний рибний промисел в Азовському морі із застосуванням заборонених знарядь лову (зяброві мережі, донні трали).
На варті біологічного різноманіття і раціонального використання водних живих ресурсів Азовського моря стоять співробітники Державної екологічної інспекції Азовського моря, які стежать за раціональним використанням, відтворенням і охороною його природних ресурсів.
У зв'язку з випадками порушення природоохоронного законодавства України у сфері спеціального використання риби і інших водних живих ресурсів (ВЖР) Державна екологічна інспекція Азовського моря отримала від Міністерства охорони навколишнього природного середовища України 4 нових швидкохідних катера німецького виробництва. Вони використовуються для здійснення належного контролю у сфері дотримання вимог природоохоронного законодавства України.
Катери можуть розвивати швидкість до 115 км/год, що дозволяє виконувати затримання самих добре оснащених браконьєрів. Технічні характеристики катерів дають можливість здійснювати вихід в море при силі вітру до 8 балів за шкалою Бофорта і висоті хвилі до 4 м, що дозволяє здійснювати тривалі морські переходи.
Крім того, катери оснащені супутниковими навігаторами, які дозволяють визначити місцеположення з точністю до 3-4 метрів. Однією з найважливіших переваг встановлених GPS є можливість використання їх за будь-якої погоди.
Так само на борту кожного катера є ехолот. Основними функціями ехолотів є, звичайно, визначення рельєфу і структури дна, вимірювання глибини, виявлення риби і зрозуміла якісна індикація цієї інформації.
Катери побудовані так, щоб забезпечувати безпеку в суворому морському середовищі, ретельно випробувані і сертифіковані на відповідність вживаним стандартам безпеки.
Хочеться відзначити, що діяльність Інспекції розповсюджується практично на територію всього Азовського моря: від державного кордону України з Російською Федерацією (Новоазовський район Донецької області) до мису Казантип (Автономна Республіка Крим смт Щьолкіно).
кино