З 5 по 7 вересня в Ужгороді пройшов міжнародний семінар
З 5 по 7 вересня в Ужгороді в рамках українсько-естонсько-шведського проекту проходив міжнародний семінар щодо представлення методу UNEP-АПЕЛЛ (Розуміння та готовність до надзвичайних ситуацій на місцевому рівні), який був розроблений Програмою охорони навколишнього середовища ООН та успішно випробуваний в плануванні реагування на надзвичайні ситуації природного та техногенного характеру в багатьох країнах світу.
Метою проведення семінару є підвищення поінформованості громадськості щодо можливих ризиків проживання в західному регіоні України та розробка на основі такої інформації скоординованих планів відповідних заходів в умовах надзвичайних ситуацій, зокрема, паводків.
В роботі семінару прийняли участь представники Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги і медицини катастроф, Агентства рятувальних служб Королівства Швеція, представники урядових органів Румунії, Угорщини, Словаччини, що відповідають за питання запобігання надзвичайним ситуаціям паводкам, своєчасного реагування на них та ліквідацію наслідків, представники Закарпатського облводгоспу, головного управління МНС України в Закарпатській області.
З доповіддю та презентацією про “Міжнародне співробітництво по контролю за якістю води прикордонних водотоків при виникненні надзвичайних ситуацій” виступив начальник державної екологічної інспекції в Закарпатській області Михайло Садоха.
Учасникам семінару було продемонстровано фільм-презентацію про Закарпаття та про катастрофічні паводки 1998-2001 років. На базі Закарпатського обласного виробничого управління по меліорації і водного господарства було продемонстровано роботу автоматизованої інформаційно-вимірювальної системи прогнозування паводків та управління водними ресурсами в басейні річки Тиса. Також учасники семінару побували на відновлених у 2006 році водозахисних дамбах та ознайомились з роботою насосних станцій по перекачуванню паводкових вод.
В ході семінару його учасники обмінялись досвідом реагування на надзвичайні ситуації, зокрема, паводки та ліквідації їх негативних наслідків.
Швецька сторона запропонувала продовжити практику проведення подібних семінарів за участю спеціалістів України та сусідніх держав.
кино