Букові праліси Карпат стали всесвітньою спадщиною ЮНЕСКО
23.06.-01.07.2007 року у м. Крайстчерч (Нова Зеландія) відбулася 31-сесія Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Значимою для України подією стало ухвалення рішення про включення до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО українсько-словацького об’єкту "Букові праліси Карпат".
Як повідомлялося раніше, презентація українсько-словацької номінації на включення букових пралісів Карпат до об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО відбулася під час тристоронньої зустрічі (Україна, Словаччина, Німеччина) 7-8 травня 2007 р на острові Вілм (Німеччина).
До української частини входять об’єкти Карпатського біосферного заповідника (ядрова зона – 12625,8 га, буферна зона – 39486,0 га) та Ужанського національного природного парку (ядрова зона - 2532,0 га, буферна зона – 3615,0 га). Словацька частина включає чотири ділянки букових пралісів (разом площа власне пралісів словацької частини складає 1053,2 га, площа буферної зони – 263,24 га.
Для букових пралісів характерний високий рівень автентичності та цілісності. Це ділянки природних ареалів, які є вкрай важливими для збереження біорозмаїття. Вони виконують роль притулку для багатьох ендемічних, рідкісних і зникаючих видів флори та фауни, є найбільшими у світі з нині зареєстрованих ділянок такого типу пралісів. Це своєрідні природні лабораторії для одержання наукової інформації, яка є необхідною для запровадження сталого лісокористування і створення нових лісових резерватів в Європі. Букові фітоценози мають велике значення у регулюванні клімату, теплового та водного балансу та відмічено, що букові насадження є виробниками кисню та надійним засобом захисту ґрунтів від ерозії.