Загибель риби на водоймах Харківщини
3 вересня у ЗМІ з’явилася інформація про загибель риби на водному каналі «Дніпро-Донбас». У матеріалах було зазначено, що загальна вага загиблої риби становить 1,5 тони. Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Харківській області має офіційні результати досліджень, згідно яких вага загиблої риби становить 153 кг.
За останню добу до Держуправління надійшли повідомлення про загибель риби від двох районів (Лозівського та Зміївського) області.
2 вересня на озерах Білому та Круглому, розташованих на території Національного природного парку «Гомільшанські ліси» у заплаві річки Сіверський Донець зафіксовано масову загибель риби – близько 900 особин, 34% від загальної кількості якої становить уклія, 22% - лящ, 16% - щука, 15% - карась, 2% - окунь, 2% - плітка, 2% - лин, 7% становлять не визначені види риби та поодинокі екземпляри сома, товстолобика, червонопірки, бичка-бабки.
Територію озер було обстежено спеціалістами НПП «Гомільшанські ліси». Вода в озерах мутна, на деяких ділянках зафіксовано тонку плівку зеленого кольору. Слід відзначити, що ці водойми є традиційними місцями відпочинку громадян.
Схожа ситуація виникла у Лозівському районі. На дільниці водного каналу «Дніпро-Донбас», який з’єднує Краснопавлівське та Орільське водосховища загинуло приблизно 153 кг річної риби (окунь, щука, плітка, карась, лин).
Представниками Лозівської районної СЕС відібрано проби води, спеціалістами ветеринарної служби взято рибу на аналіз. Також цією справою займається районна адміністрація та районна прокуратура.
За інформацією, наданою СЕС, результати аналізу проб води показали значне зниження рівня кисню, а також високий вміст аміаку та сірководню. За попередніми висновками спеціалістів, це може бути наслідком розкладу водоростей, які розмножилися через підвищення температури води в каналі, та через відсутність прокачки і оновлення води.
2 вересня працівники управління каналу «Дніпро-Донбас» зібрали та утилізували загиблу рибу.
Промислові підприємства у зоні, де стався замор риби, не розташовані. На теперішній час небезпека для здоров’я мешканців відсутня, тому що водопостачання населення здійснюється з Краснопавлівського водосховища.
З метою попередження подібних ситуацій у майбутньому, керівництвом району та управлінням каналу будуть розглянуті можливості щодо прокачки води.
кино