Китайці хочуть збудувати у Чорнобилі хмарочоси
Китайські винахідники запропонували побудувати у Чорнобилі ряд хмарочосів під назвою «Несподівана Аврора».
Проект отримав заохочувальну премію на конкурсі веж майбутнього Skyscraper Competition 2015, який щорічно проводить американський журнал eVolo.
Хмарочоси, які у майбутньому дозволять повернутися додому тим, кого у 1986 році евакуювали з Чорнобильської зони, придумали винахідники Чанг Зеуа, Сонг Киянг та Чи Яменг. Ініціатори проекту керуються даними вчених, згідно з дослідженнями яких «відродити життя» у зоні відчуження можна буде через 60 років - тоді радіаційний фон знизиться до нормального рівня, повідомляє видання inhabitat.com.
Китайські розробники пропонують встановлювати на вежах спеціальне обладнання для очищення повітря і води, а всі інфраструктурні системи «живити» за рахунок енергії сонця.
За задумом винахідників, збудовані у Чорнобилі хмарочоси повинні нагадувати «Едемський сад», символізуючи повторне освоєння людьми зони відчуження.
Премія Skyscraper Competition була заснована у 2006 році для оцінки нетривіальних ідей у сфері висотного будівництва. З тих пір на суд журі було представлено понад 6000 проектів, створених з урахуванням природних особливостей, передових технологій та матеріалів, уявлень про естетику і просторову організацію.
У 2015 році на отримання трьох головних і 15 заохочувальних премій претендувало 480 проектів з усього світу. У підсумку перше місце виборов концепт Essence Skyscraper польської архітектурної групи Bomp, яка запропонувала поєднати висотне будівництво з парковими просторами. Цей напівпрозорий хмарочос складається з безлічі секцій, у яких офісні і житлові простори чергуються з водоспадами, печерами і тропічними лісами.
Другими стали індійські дизайнери Сарукаші Бхата і Шарану Сундар, які розробили Шанті-хмарочос для жителів трущоб міста Ченнаї. Вежа повинна бути побудована з вторинних матеріалів, у тому числі переробленого бетону і сміття, б\в труб, металевих листів і деревини.
Зазначимо, що грандіозні ідейні плани китайських вчених можуть зазнати невдачі через появу в місті іншого, надзвичайно шкідливого для екології та навколишнього середовища, об'єкту.
16 червня цього року в Чорнобилі відкрили централізоване сховище ядерних відходів. Його почали будувати ще у 2011-му році, а 16 червня офіційно здали в експлуатацію. Там централізовано зберігатимуть радіоактивні відходи з українських підприємств Києва, Харкова, Одеси, Дніпропетровська та тимчасово окупованого Донецька. Сховище може вмістити півмільйона різних джерел радіації і розраховане на 50 років. Працівники запевняють, що умови роботи - безпечні, повідомляє 5 канал.
«Згідно проекту, тут працюватиме 25 людей. Експлуатаційного персоналу десь 15. Вони в основному знаходяться в чистих приміщеннях, де радіації немає. Всі процедури по перезавантаженню високоінтенсивних джерел виконується дистанційно», - розповів начальник виробничої дільниці Сергій Кіреєв.
Небезпеку для навколишнього середовища становить навіть не саме сховище, розташоване за менше ніж 100 км від столиці України, а непередбачуваність поведінки ядерних відходів у довготривалій перспективі. Так, 19 вересня 1957 року в Росії на заводі "Маяк" у закритому містечку Озерск (Арзамас-16) стався вибух ємностей з ядерними відходами. Викид радіації оцінюється у 20 млн кюрі. Радіоактивний слід розповсюдився на 350 км. В ході ліквідації наслідків аварії 23 села з найбільш забруднених районів з населенням від 10 до 12 тисяч чоловік були відселені. Причина трагедії досі не офіційно не встановлена. Фахівці переконані, що причиною вибуху стала непередбачувана ядерна реакція відходів.