МОЗ та ЮНІСЕФ агітують за вакцинацію
Міністерство охорони здоров'я України та Дитячій фонд ООН (ЮНІСЕФ) розпочали інформаційну кампанію на підтримку вакцинації в Україні, - як повідомили у прес-службі Міністерства охорони здоров'я України, у рамках кампанії впродовж року будуть проходити інформаційні заходи, спрямовані на те, щоб розповісти українським батькам і громадськості про небезпеку інфекційних захворювань, а головне - про спосіб захисту від них, яким є вакцинація.
У рамках інформаційної кампанії про захист від інфекційних захворювань заплановано поширення інформації про вакцинацію за допомогою радіо і телебачення, а також поширення освітньої літератури у медичних закладах.
У МОЗ нагадують, що інфекційні захворювання залишаються однією із п'яти провідних причин дитячої смертності віком до одного року в Україні. Крім того, кожна дев'ята дитина, а загалом це понад мільйон дітей, віком до 14 років перехворіла на інфекційні захворювання (за період з 2004 по 2008 роки). Було зафіксовано смерті та важкі ускладнення (де статистика про ускладнення від вакцинації? - КЕПУ).
Незважаючи на це, за словами міністра охорони здоров'я Зіновія Митника, рівень охоплення щепленнями проти окремих інфекцій вже впав нижче 70%.
«У подальшому це неминуче призведе до епідемічних спалахів інфекційних хвороб. Посилення просвітницької роботи є вкрай необхідним і важливим для відновлення довіри до вакцинації та повернення до високого рівня охоплення щепленнями в Україні», - зазначив міністр, коментуючи початок інформаційної кампанії.
«Відмова від вакцинації може призвести до небезпечних наслідків як для окремої дитини, так і для населення в цілому. Спалах поліомієліту у Таджикистані - урок для нас всіх: інфекції не визнають кордонів», - заявила представник ЮНІСЕФ в Україні Юкіе Мокуо.
«У разі поширення поліомієліту на території України багато невакцинованих дітей можуть стати інвалідами або померти», - наголосила вона.
Нагадаємо, що в Україні епідемія туберкульозу (оголошена з 1995 року - КЕПУ), хоча всі хворі пройшли вакцинацію.
Щогодини в Україні занедужує на туберкульоз 4 людини і помирає від нього 1 хворий.
На обліку в протитуберкульозних диспансерах перебуває близько 700 тисяч хворих, з них близько 120 тисяч - з активною, найбільш заразною формою туберкульозу (це лише офіційно зареєстровані хворі, які звернулися за медичною допомогою).
Найвищі показники захворюваності всіма формами туберкульозу протягом багатьох років в Херсонській, Луганській, Миколаївській, Донецькій, Одеській, Харківській областях, де перевищують середньостатистичні по Україні в 1,5 - 2 рази.
Читайте також:
Щеплення - величезний обман...
Мільйони на СНІД, а хворіємо на туберкульоз