У Києві продовжують розбудову зсувонебезпечних ділянок
Із майже 3000 гектарів зсувних територій Києва 1600 — вже забудовані. Небезпечні ділянки за допомогою супутника зафіксували вчені Центру аерокосмічних досліджень Землі Інституту геологічних наук НАН України. Вони застерігають від продовження забудови.
Передусім небезпечними є місця, де зсуви вже існують. Науковці виокремлюють дві їх зони: Придніпровську і Центральну, розташовану в долині ріки Либідь та мережі її балок і ярів. Нині кількість зсувів там сягнула майже сотні.
Космічні зйомки, зроблені з супутника
Зокрема, у цій зоні розташовані Печерський ландшафтний парк, музей Великої Вітчизняної війни, весь ансамбль
Дуже щільно забудований висотками і небезпечний правий берег Глибочицької балки. До довгого переліку місць, де будівництво є загрозливим, належать схили Сирецького, Реп’яхового, Смородинського, Юрківського, Петрівського, Кожум’яцького, Гончарного, Протасового ярів, Совської балки, Батиєвої та Лисої гір, схили Дніпра від стадіону «Динамо» до Аскольдової могили, сходи біля знаку Магдебурзького права, Андріївський узвіз, тощо.
Нещодавно Вадим Лялько разом з двадцятьма українськими академіками та колишнім головним архітектором Києва Миколою Жариковим підписав листа до лідерів держави з вимогою не допустити забудови суперзсувної зони — дніпровських схилів від Поштової площі до Національного ботанічного саду імені М.Гришка НАН України.
Детальніше читайте в статті Ольги Маляркевич «Перетворити зсувні зони на паркові».