Відсутність дерев підвищує ризик захворювань серця
Вчені Детройтського університету з'ясували, що чим більше дерев навколо оселі людини, тим вона здоровіша, особливо її серцево-судинна система.
Проживання в бідних кварталах важко сприймається ще й з тієї причини, що там мало зелених насаджень, довели вчені. Зниження ризику захворювань серця можна домогтися висадкою додаткової кількості дерев.
Цей висновок вони зробили після вивчення наслідків екологічного хаосу в одному з районів Детройта. Там жук шашіль під назвою смарагдова ясенева вузькотіла златка заразив безліч стовбурів дерев, викликавши дисбаланс екологічної системи. Пожухле листя і хворі стовбури дерев більше не справлялися зі своїми функціями: очищення повітря і естетичної.
Провівши аналіз даних медичних записів в районі з постраждалими від жука деревами, вчені виявили, що ризик захворювань серцево-судинної системи злетів на 25%.
Про те, що зелені насадження і здоров'я людей пов'язані, відомо давно. Але біолог Фіона Макдональд вирішила з'ясувати вплив зеленого поясу на ступінь задоволеності життям. Виявилося, що десяток дерев, посаджених додатково, благотворно впливає на стан людей, знімаючи стрес і даючи відчуття підвищеного заробітку. Багато людей в озелененому районі стали відчувати себе молодше і багатше. Дерева важливі для людей: вони очищають повітря і покращують повсякденне життя, живуть поруч з нами і роблять нас спокійнішими. Науковий керівник дослідження Джефрі Донован зазначив, що існує граничний мінімум числа дерев, який не варто знижувати, щоб уникнути проблем зі здоров'ям.